Xiaomi Mi6C – Harika Tasarım, Surge S2 Chip

Xiaomi Mi6’ya küçük kardeş geliyor. Xiaomi Mi6 amiral gemisinin, orta segment için uyarlanmış hali olacak Xiaomi Mi6C ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Xiaomi Mi6 ile aynı tasarıma sahip olan olan Mi6C, telefonda tasarıma önem veren ve Mi6 tasarımına sahip olmak isteyen kullanıcılar için çıkarılacak yeni model olacak.  Tasarım olarak ne kadar benzeyecek desekte Mi6C daha ince çerçeve yapısı ile geleceği sızan bilgiler arasında

Görsele baktığımızda iki tarafı da 2.5mm kıvrımlı ekran ve kasaya sahip olduğunu görüyoruz. Tek bir yekpare gövdeden oluşan cihazın arka yüzeyin Mi6 modelinde olduğu gibi çift kamera konumlandırılmış. 12mp + 5 mp olan kameralar Sony IMX386 sensörünü kullanıyor.  Mi6 modeline göre 0.2mm daha kalın olan Xiaomi Mi6C, üst bölümde ise 10mm bir çerçeveye sahip olacak.

surge s2

surge s2

İşlemci kısmında şimdiye kadar Qualcomm Snapdragon 660 kullanılması beklenen model, Xiaomi’nin kendi işlemci modeli olan Surge S2 ile gelecek. Bu işlemci 4 çekirdeği Cortex-A73 (2.2GHz)  işlem gücüne sahipken daha düşük görevler için 4 tane Cortex-A53 (1.8GHz) işlemci çekirdiğini bünyesinde bulunduruyor. Grafik kısmına baktığımızda ise Mali-G71MP12 (830MHz) ile üst düzey grafik ara birimi sunacak gibi görünüyor.

Xiaomi Mi6C modeli için ise ilk fiyatlandırma 1699 yuan (258 $) olarak belirlendi.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler