Xiaomi Mi 6C bir ilk olacak!

[IMG]
Ülkemizde de oldukça popüler olan şirketin 2017 yılı amiral gemi modeli olan Xiaomi MI6 büyük beğeni toplamıştı. Şimdi ise ailenin daha da uygun fiyatlı modeli Xiaomi Mi 6C geliyor.
 
Xiaomi Mi 6C işlemcisi bir ilk olacak
Xiaomi Mi 6 ile benzer tasarım çizgisine sahip olması beklenen model, teknik özellik tarafında ise orta segmentte yer alması bekleniyor.
 
İşlemci tarafında şu ana kadar genellikle Qualcomm’u tercih eden Xiaomi’nin Mi 6C modelinde de Snapdragon 660 kullanması bekleniyordu. Ancak ortaya çıkan son bilgilere göre Mi 6C’de Xiaomi’nin kendi üretimi olan Surge S2 işlemcisi kullanılacak.
 
Surge S2 işlemcisini kullanan ilk model olacak olan Xiaomi Mi 6C, 2,2 GHz dört çekirdekli Cortex A73 ve 1,8 GHz dört çekirdekli Cortex A53birimlerini kullanacak. 16 nm’lık işlemcide ayrıca 830 MHz Mali-G71MP12grafik birimi yer alıyor.
 
Diğer taraftan oldukça ince çerçeveyle gelecek olan model, 2,5 mm’lik yan ve 10 mm’lik üst çerçeveye sahip olacak. Ekran boyutu belirtilmese de Mi 6ile aynı büyüklükte yani 5,15 inç ve Full HD çözünürlükte gelmesi muhtemel.
 
[IMG]
 
Kamera tarafındaysa önde 5 Megapiksellik bir kamera arkada ise OIS destekli Sony IMX386 sensör yer alacak. Ana kameranın kaç megapiksel çözünürlük sunacağı ise belirtilmemiş.
 
İki farklı şekilde satışa sunulacak olan Xiaomi Mi 6C, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolamaya sahip sürümü yaklaşık 300 dolar fiyat etiketiyle, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip sürümüyse yaklaşık 370 dolaraalıcı bulacak.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler