Xiaomi Mi 5x, 3.000 mAh Batarya ile FCC Sertifikası Aldı

[IMG]
Son günlerde Xiaomi’nin orta seviyedeki yeni akıllı telefonu olması beklenen Xiaomi Mi 5x, internete sızan haberleri ile sık sık gündeme geliyor. Xiaomi Mi 5x, 26 Temmuz tarihinde yapılacak tanıtımı için gün almış durumda ancak bu yeni akıllı telefon hakkında sızan bilgilerin ardından bugün de 3.000 mAh bataryası ile birlikte FCC sertifika sürecinden geçti. Xiaomi Mi 5x’in piyasaya çıkmadan önce önündeki belki de son engel olan FCC sertifikası kaldırıldı, bu nedenle piyasaya çıkmaya hazır diyebiliriz. 
 
FCC sertifika kurumu, cihazların bataryaları ile ilgili ayrıntılı bilgi veriyor. Buna göre FCC sertifika sürecinden geçen Xiaomi Mi 5x, USB Type-C bağlantı noktası ile şarj edilen 3.000 mAh kapasiteye sahip Li-Po batarya ve 10W (5V @ 2A) şarj adaptörüne sahip olacak. Xiaomi Mi 5x’in iddia edilen teknik özellikleri ve Snapdragon 625 yonga seti kombinasyonu göz önüne alındığında, bu cihaz tatmin edici bir batarya ömrüne sahip olacak gibi görünüyor. 
 
Xiaomi Mi 5x’in teknik özellikleri hala daha gayrı resmi ancak bu 250 bin insanın Mi.Com üzerinde bu cihaz için ön kayıt oluşturduğu gerçeğini değiştirmiyor. Elbette, bu kayıtlar kesin ön sipariş değil. 
 
Xiaomi Mi 5x’in özelliklerini kısaca hatırlatmamız gerekirse 5.5 inç büyüklüğünde 1080p full HD ekran, 4GB RAM, Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ve MIUI 9.0 ara yüzü gibi özellikleri biliniyor. Bunlara ek olarak Mi 5x’in farklı versiyonunda Qualcomm’un Snapdragon 660 yonga setine de yer verileceği tahmin ediliyor. 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler