Xiaomi Mi 11 Video Gece Modunun Detayları Belli Oldu!

Geçtiğimiz gün lansmanı yapılan Mi 11 ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu sefer de cihazın video gece modunun nasıl çalıştığına dair demo yayınlandı. Firma “Ya tamam her şeyi yaptınız da şu kamera yazılımını da düzeltin be kardeşim” diyenleri duymuş olacak ki çok güzel bir geliştirmeye imza atmış.

Bir süredir orta üst seviye telefonlar dahil olmak üzere tüm ürün gruplarında kamera performansını iyileştirmek üzerine çalışan firma Mi 11 modeli ile çıtayı bir üst seviyeye taşıyor. Snapdragon 888 İşlemcisini ilk kullanan model olan firma burada işlemcinin artan yapay zeka işlem kapasitesini çok iyi bir yerde kullanma kararı almış. Bir önceki modelde 15 TOPS olan yapay zeka motorunun gücü Snapdragon 888 de 26 TOPS olunca firma bu artan yapay zeka kas gücünü kamera konusunda kullanma kararı almış ve BlinkAI isimli bir teknoloji geliştirmiş.

Bu teknoloji ile birlikte düşük ışıkta çok daha aydınlık videolar çekmek mümkün hale gelmiş. Fotoğraf konusundaki gece modları neredeyse zirve noktaya ulaşmışken video kısmındaki eksikliği firma yapay zekanın yardımı ile çözüyor. 1/1.33 inç sensörlere sahip kamerası 4 pikseli 1 piksel gibi kullanabiliyor. Kamera donanımının kas gücünü yapay zeka ile birleştiren firma bu yapay zeka teknolojisi ile video içerisindeki her bir kareyi aydınlatarak işliyor ve ortaya daha aydınlık videolar çıkıyor.

Demo videolarda göründüğü kadarıyla bu işlem oldukça hızlı gerçekleşiyor ve gayet iyi çalışıyor. Yine de konuşmak için erken cihazın elimize geçmesini bekleyelim.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler