Xiaomi Mi 11 Tanıtıldı! Tam Anlamıyla Amiral Gemisi

Xiaomi’nin 2021 model amiral gemisi Mi 11 tanıtıldı! Detaylar haberimizde.

Xiaomi Mi 11 firmanın ekran konusunda büyük bir sıçrama yaptığı model oluyor. Şimdiye kadar iddialı ekranlara sahip cihazlar üreten ancak hiçbir zaman en iyisi olmayan firma bu sefer “Çıldırmış”  ve 2K çözünürlüğünde 6.81″ boyutunda 120hz tazeleme hızına sahip AMOLED bir ekrana yer vermiş. Display Mate tarafından en iyisi ilan edilen bu ekran alanında 13 adet rekoru kırdı ve eline aldı.  Dört taraftan kavis yapan ekrana sahiplik eden cihaz yeni bir Gorilla Glass teknolojisini kullanıyor ve ekranı selefinden 2 kat daha dayanıklı hale gelmiş. HDR 10+ destekli ekranın 10 bit renk gösterim yeteneğine sahip.

Xiaomi 11 kamera konusunda da oldukça iddialı bir model olarak dikkat çekiyor. Mi 11 modelinde firma üclü kamera dizilimine yer vermiş ve gereksiz derinlik kamerasına yer vermemiş. 108MP Çözünürlüğünde ana kameraya 13MP telefoto kamera ve 5MP süper makro kamera eşlik ediyor. Cihazın ön tarafında ise 20MP çözünürlüğünde bir kamera var ve yıl olmuş 2021 bu kamera hala FullHD video kaydının ötesine geçememiş durumda. Firma kamera konusunda Mi 10 Ultra ve Mi 10 T Pro ile birlikte tanıttığı birçok yazılımsal yeniliğe bu cihazda da yer vermiş.

Xiaomi Mi 11 modeli Snapdragon 888 işlemcisini ilk kullanan telefon olma şerefine erişmiş. Yüksek performanslı Snapdragon 888 işlemcisine 12GB RAM Ve 256GB depolama eşlik ediyor. Kamera işlemci tasarım her konuda büyük iyileştirmelere imza atan firma multimedya tarafına da el atmış ve cihazda Stereo Harman Kardon hoparlörlere yer vermiş.

Xiaomi Mi 11 4600mAh kapasiteli bir pil ile geliyor ve 55W kablolu 50W Kablosuz şarj desteğini bünyesinde barındırıyor. Küçülen pil ile cihazı çok daha hızlı bir şekilde şarj edebiliyoruz. Kablolu olarak 45 Kablosuz olarak 53 dakikada şarj olan cihazın bir falsosu bulunuyor.

Evet doğru tahmin sayın okuyucu aylar önce iPhone 12 Ailesinden şarj cihazını kaldıran Apple’a gönderme yapan Xiaomi bu cihazda kutuda şarj aletine yer vermiyor. Apple ne yaparsa aynısını yaparız iyi kötü hamle ne fark eder düşüncesiyle hareket eden Android üreticilerini kervanına Xiaomi’de katılmış.

Cihaz şu an global pazarda bulunmuyor ve Çin pazarında 3999 yuan fiyatla satışa çıkmış durumda. 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler