Xiaomi Mi 10 Hakkında Her Şey! Tasarımı Sızdırıldı!

Xiaomi’nin yakın zamanda duyurusunu yapacağı amiral gemisi telefonu Mi 10 ile ilgili elimize çok özel bilgiler ulaştı! (Bu bilgilerin bazıları birincil kaynaktan alınmıştır ve herhangi bir teknoloji basınında olması imkansızdır) Bizler de bu konuda hemen bir video hazırladık. Aşağıda videoyu bulabilirsiniz.

Cihazla ilgili bazı detayları ise yazılı olarak sizlerle paylaşmak istiyorum.

Xiaomi Mi 10 90hz tazeleme hızına sahip FullHD Çözünürlüğünde 6.67inç ekran ile gelecek ve ekranın sol üst kısmında yuvarlak bir delik içerisinde ön kamera bulunacak. Mi 10 modelinde dikkatimizi çeken bir diğer iyileştirme ise hoparlör tarafında olacak. Xiaomi Mi 10 Stereo hoparlörlere sahip olacak ve Hi-Fi ses desteği sunacak. Daha önce piyasaya çıkan 5G destekli Xiaomi cihazları ülkemize gelmemişti ancak Xiaomi Mi 10 global pazara sunulacak 5G destekli ilk Xiaomi telefonu olacak ve ülkemizde de boy gösterecek. 5G demişken işlemci kısmından da bahsedelim isterseniz Xiaomi Mi 10 Snapdragon 685  işlemcisinden gücünü alıyor. Snapdragon 855 modeline göre %25 daha performanslı olacak bu işlemci aynı zamanda %35 daha az güç tüketecek.

Mi 10 modelinin iddialı olacağı diğer bir konu ise kamera olacak gibi duruyor.  Xiaomi Mi 10 4 kamera ile gelecek. 102MP çözünürlüğündeki Samsung sensörümüz Mi Note 10 modelinden Mi 10 modeline geçiyor. İkinci kameramız 12MP Çözünürlüğünde ve 2X optik zoom yapabiliyor. 5MP Hybrid zoom kameramızın altında ise 20MP geniş açı kameramız bulunacak. Xiaomi Mi 10 modelinin öne çıkan özelliklerinden birisi ise 8K video çekebilir.

Xiaomi Mi 10 4500 mAh batarya ile gelecek ve 50W kablolu şarj desteğine sahip olacak. Aynı zamanda 30W kablosuz şarj desteği de hem Mi 10 hem Mi 10 Pro modelinde olacak.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler