Xiaomi Mi 10 Ekranı İle Dikkat Çekecek

Xiaomi’nin 2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya süreceği global pazardaki ilk 5G destekli telefonu Mi 10 detaylanıyor. Bu sefer ise cihazın ekranı ile ilgili sızıntı var.

Ortaya çıkan ekran koruyucusu görseli gösteriyor ki Mi 10 tıpkı Mi Note 10 modelinde olduğu gibi şelale ekran tasarımına sahip olacak. Bu tasarımı uzun yıllardır Samsung Galaxy cihazlarda görüyorduk en son ise Mate 30 Pro ve Mi Note 10 modelinde görmüştük. Telefon ekranı kenarlardan kavis yaptıkça bazı kullanım zorlukları ortaya çıksa da Mi Mix Alpha gibi bir şaheseri ortaya koyan Xiaomi yazılımsal olarak istemsiz dokunmaların önüne geçebilecektir diye umut ediyoruz.

Diğer bir konu ise sızdırılan ekran koruyucunun herhangi bir kamera deliği bulunmuyor. Bu da demek oluyor ki Mi 10 modelinde eğer K20 modellerinde olduğu gibi motorlu ön kamera mekanizması kullanılmayacaksa ekran altından kamera teknolojisi kullanılabilir. Daha önce OPPO ve Xiaomi bu konuyla ilgili prototiplerini göstermiş ve çalışmalarına devam ettiklerini belirtmişti. Kim bilir belki de o cihaz bu cihazdır 🙂 

Sizler bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler