Xiaomi Mi 10 Ailesi Ucuz Olmayacak!

Fiyat performans dengesi denildiğinde akla ilk gelen akıllı telefon üreticisi Xiaomi amiral gemisi cihazlarında bu tutumunu askıya alıyor! Detaylar haberimizde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lei Jun tarafından Weibo üzerinde yayınlanan yazı ile Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro modellerinin fiyat olarak geçmişte piyasaya sürülen diğer Mi Serisi amiral gemisi cihazlar gibi ucuz olmayacağı belirtildi.  Lei yazısında Mi 10 Ailesinin Huawei P Ve Mate serisiyle aynı düzeyde olacağını belirtti. Biraz geriye gidersek Redmi alt marka olarak konumlandırıldığında artık %5’den fazla kar etmeyeceğini açıklayan Xiaomi’nin yeni bir yol haritası çizdiğini ve Mi serisi cihazların daha pahalı olacağını ucuz ve fiyat performans dengesi yüksek Amiral gemisi donanıma sahip cihazların ise Redmi ve Poco markası taşıyacağını belirtmiştik.

Xiaomi ürettiği amiral germisi cihazlarla pazarda büyük başarılar yakalamış olsa da Huawei Samsung ve Apple gibi rakiplerinden bazı konularda bariz geride kalıyordu ancak fiyat olarak bu rakiplerinin yarı fiyatına cihazları piyasaya sürdüğü için görmezden gelinebiliyordu. Artık Redmi ve Poco gibi alt markaları olan Xiaomi anlaşılan o ki bu firmalarla dişe diş bir rekabete girebilmek için fiyat sınırlamasını kaldırdı ve yapabileceği en iyi cihazı herhangi bir fiyat endişesi gütmeden yaptı. Geçtiğimiz günlerde Mi 10 ve Mi 10 Pro modellerinin muhtemel özelliklerini yayınlamıştık ve o haberi yazarken ” bu cihazı nasıl Mi 9 parasına satacaklar acaba” diye aklımdan geçirmiştim ancak ortaya çıktı ki cihaz daha pahalı olacak.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler