Xiaomi Mi 10 8K Video Desteği İle Gelebilir

Akıllı telefon pazarının en büyük ve en sevilen firmalarından bir tanesi olan Xiaomi son tanıttığı Mi Mix Alpha ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Amiral gemisi cihazları ile tecrübeli rakiplerine kafa tutan firma bir sonraki cihazı için sıkı çalışıyor!

2020 yılında piyasaya çıkması beklenen Mi 10 ile ilgili bir çok detay henüz sırrını koruyorken Xda Developers da bazı yazılımcılar Miui 11 içerisinde 8K 30FPS video desteği ibaresi içeren bazı kodlar ve resimler buldular. Kamera uygulaması içerisinde bulunan bu detaylara bakıldığında Xiaomi Miui 11 ile çalışan ve  8K video çekebilecek bir cihaz hazırlığında. Xiaomi’nin şuan piyasada bulunan en güçlü cihazında bu destek yok. Mi Mix Alpha’da bulunan Samsung üretimş 108MP sensör en fazla 6K 30FPS video çekebiliyor. Snapdragon 855+işlemcisi henüz 8K 30FPS video kaydını desteklemese de eşdeğer Samsung işlemcilerde bu desteğin olduğunu düşünürsek bir sonraki işlemcide bu destek mutlaka olacaktır.

Şuan piyasada bulunan Nubia Red Magic 3 modelinde 8K video desteği mevcut ancak yukarıda saydığımız kısıtlamalardan dolayı yalnızca 8K 15 -24 fps arası videolar çekebiliyor ki bunların da ne kadar kullanılabilir olduğu tartışılır. Xiaomi ise 2020 yılında tanıtacağı Mi 10 modelinde güncellenmiş kamera sensörü ve daha güçlü işlemci ile birlikte 8K 30 FPS video desteğini duıyurabilir.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler