Xiaomi, küresel akıllı telefon pazarında Apple’ı solladı

Analist firması Canalys’e göre Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, ikinci çeyrekte Apple’ı geçerek ikinci en büyük akıllı telefon üreticisi oldu. Xiaomi, Apple’ın %14 ve Samsung’un %19’luk pazar paylarına karşı, küresel akıllı telefon sevkiyatlarında %17′lik bir paya sahip oldu.

Canalys araştırma müdürü Ben Stanton bir basın açıklamasında, “Xiaomi küresel akıllı telefon pazarında işini hızla büyütüyor” dedi ve sevkiyatların Latin Amerika’da yıllık %300 ve Batı Avrupa’da %50 arttığını belirtti.

Çinli akıllı telefon üreticisi, Samsung’un %15 ve Apple için ise %1′lik oranına karşılık yıllık %83 akıllı telefon sevkiyatı artışı bildirdi.

 

Go to thread

Önceki Yazı

Xiaomi telefonunuzun güvenlik güncellemelerini ne sıklıkta alacağını yazımızda bulabilirsiniz

Sonraki Yazı

Xiaomi insana ihtiyaç duyulmayacak bir telefon üretim fabrikası kuruyor

6 comments

  1. xiaimi-ni xiaomi yapan benim wahsi duwunceme gore rom yapanlardir ve en bawda eu rom ekibidir kendi global romuna kalsa ic ben kariwik 1 aydan falza kullanamazdim eu rom ekibi ve modlar saisinde cihaz kara cigeri kan popaliyor
  2. xiaimi-ni xiaomi yapan benim wahsi duwunceme gore rom yapanlardir ve en bawda eu rom ekibidir kendi global romuna kalsa ic ben kariwik 1 aydan falza kullanamazdim eu rom ekibi ve modlar saisinde cihaz kara cigeri kan popaliyor
    Ya hocam 7-8 ay oldu bir güncelleme gelmiyor ya, bu kadarda geç verilmezki güncellemeler.
  3. Ya hocam 7-8 ay oldu bir güncelleme gelmiyor ya, bu kadarda geç verilmezki güncellemeler.
    gelse ne olur gelmese ne olur degiwen tek wey cihazin daha hizli eskimesi olur

Leave a comment

Please log in to your forum account to comment

Scroll to top