Xiaomi Kamera Uygulaması İçerisinde Geleceğe Işık Tutan Detaylar Ortaya Çıktı!

Xiaomi’nin kamera uygulaması olan Miui Kamera uygulaması geliştiriciler tarafından incelendiğinde içerisinde bir çok gizli detay bulundu gelin isterseniz güncellemeler ile Xiaomi cihazlarımız hangi kamera iyileştirmelerini alacak gelecekte nasıl kameraya sahip cihazlar bizimle buluşacak bu detaylara yakından bakalım.

Özel Kişiselleştirilebilir Filigran

Xiaomi cihazlarımızla fotoğraf çektiğimizde isteğe bağlı kapatılabilen sol alt kısımdaki filigran artık özelleştirilebilecek.

Xiaomi MIUI camera Customizable Watermark

 

48MP Ultrapixel Kamera

Xiaomi’nin alt markası olarak yola devam edecek olan Redmi’nin ilk telefonunun 48MP Kameraya sahip olacağı zaten uzun zamandır konululuyordu. Ve Miui 10 Kamera içerisinde bulunan detaylar da bunu doğrular nitelikte. Çift Kameralı Ultrapixel odak teknolojisine sahip bir yapay zeka destekli cihaz ve cihazları yakın zamanda görmeye başlayacağız.

Xiaomi MIUI kamera 48MP çift kameralar

Ultra Geniş Açı 

İşte dananın kuyruğunun koptuğu yerlerden bir tanesi de bu. Bildiğimiz gibi Xiaomi şu zamana kadar cihazlarında en fazla 2 kamera kullandı ve bu kameralardan ikincisinin görevi alan derinliği ve bazen de 2X optik zoom oldu. Ancak Miui Kamera uygulamasının kodlarında ultra geniş açı ifadesi yer alıyor. Bu da yakında Miui Kamera kurulu gelecek bir cihazda ultra geniş açı özelliğinin olacağına işaret ediyor. Mi 9 modelinin 3 kamerayla geleceği iddiaları bu kodlar ile birlikte çok daha güçlenmiş oldu. (ehehehe bizden kaçar mı Xiaomi kardeş) Xiaomi Ultra Geniş Açı

Hareketli Fotoğraflar 

Bu bildiğimiz Apple cihazlardaki live photos özelliği üzerinde çok fazla konuşmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Artık yeni çıkan Xiaomi cihazlarda da hareketli fotoğraf özelliği bulunacak.

Xiaomi Canlı Çekim

Canlı Müzik

Canlı müzik yazınca aklıma direk elmalı nargile ve araba anahtarı geldi ama konumuz bu değil 🙂

Her neyse konumuza dönecek olursak hatırlanacağı üzere Xiaomi TikTok ile bir iş birliği yapacak ve Redmi Cihazıyla birlikte bunu açıklayacaktı. Büyük ihtimalle içerisine müzik ekleyebileceğimiz tiktok vari videolar bu cihaz ile çekebileceğiz. Kimin telefonu buuu bu benim Şayomiim.. öhöm neyse.

MIUI Kamera Canlı Müzik

Yeni Portre Modu Efektleri ve Ayarlanabilir Bokeh 

Gelen yine önemli özelliklerden bir tanesi ise Portre modunda kullanılan efektler ve Ayarlanabilir bokeh oldu. Artık portre fotoğraflar çektikten sonra arkaplanın bulanıklığını kendimiz ayarlayabileceğiz. Bu bir çok cihazda bulunan bir özellikti zaten sonunda Xiaomi cihazlarda da kullanabilecek olmak sevindirici. MIUI kamera Ayarlanabilir Bokeh

Ve güzellik modunda bir kaç yeni özellik gibi ufak tefek iyileştirmeler de yine kodlar arasında bulunmuşlar. Baktığımızda önemli detaylar içeren bir haber oldu bizler için. Sizler bu güncelleme için ne düşünüyorsunuz?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler