Xiaomi İlk 4 Al Kameralı Telefonunu Tanıttı! Xiaomi Redmi Note 6 Pro Resmiyete Kavuştu

Xiaomi’nin uygun fiyatlı telefonlarını topladığı seri olan Redmi bu yıl 6. jenerasyonu ile kullanıcı karşısına çıktı. Redmi 6, 6A, 6 pro gibi modellerin ardından sıra Note modeline geldi ve Xiaomi Dün Redmi Note 6 Pro modelini resmen tanıttı. Daha tanıtılmadan satışa çıkan kutu açılış videoları internette gezen cihaz ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro unveiled: adding a notch and a dual selfie cam to the old recipe

Redmi Note 6 Pro donanım olarak bir önceki nesilden farklı gelmiyor. Snapdragon 636 işlemcisinden gücünü alan cihaz 4GB RAM ile karşımıza çıkıyor. 64GB depolama alanı da standart olarak gelmekte. Kamera tarafında ise Xiaomi bir önceki nesil ile yazılım kısmıyla ayrışmayı başarmış. Redmi Note 5 Pro modeline göre daha büyük sensörlerin kullanıldığı 12MP Ana kamera’nın diyafram değeri f/1.9 iken 5MP çözünürlüğündeki ikinci kameranın diyafram değeri ise f/2.2. Yapay zeka destekli bokeh modunda 2. versiyona geçen firma odak konusunda ise Dual Pıxel teknolojisini kullanıyor. Bu odaklama teknolojisini Samsung modellerinde de görmekteyiz. Ön kamera kısmında ise 20MP ana kameraya 2MP çözünürlüğünde ikinci kamera eşlik ediyor.

Cihazın 6.26 inç boyutunda FULLHD+ Çentikli bir ekranı bulunuyor ve bu ekranın kasaya oranı %86 seviyesinde. 500 nit parlaklık değeri ile açık hava kullanımında da kötü bir deneyim sunmayacaktır Note 6 Pro.

Chazın 4000 mAh bataryası bulunurken siyah pembe ve mavi renk seçenekleriyle satışa çıkacağını belirtelim. Cihazın fiyatı ise 215 Dolar.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler