Xiaomi Hindistan Pazarında Liderliğini Sürdürüyor Ama..?

Xiaomi’nin hiç şüphesiz en sevildiği ve en başarılı olduğu ülkelerin başında Hindistan geliyor. Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan ülkede bir süredir Xiaomi fırtınası esiyor ancak hızla gelen bir tehlike mevcut. Detaylar haberimizde.

IDC tarafından paylaşılan Hindistan Akıllı Telefon Pazarı Q3 raporuna göre pazar lideri Xiaomi pazar payında bir miktar düşüş yaşamasına karşın yılın aynı dönemine göre daha fazla telefon satmayı başarmış. İkinci sırada bulunan Samsung ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre hem pazar payında hem de cihaz satışı anlamında kan kaybetmeye devam ediyor. Tablonun geri kalanına baktığımızda ise Hindistan pazarında BBK grup rüzgarı isiyor diyebiliriz. 46 Milyon telefon satışının yapıldığı 3. çeyrekte Oppo Vivo ve Realme firmaları 19.3 Milyon telefon satışı gerçekleştirdi. Bu aynı çatı altındaki 3 firma neredeyse Hindistan pazarının yarısını elinde bulunduruyor.

Öte yandan geçtiğimiz yıl faaliyete çeken ve fiyat performans odaklı cihazlarıyla BBK Grup tarafından Xiaomi’nin birebir rakibi olarak konumlandırılan Realme ise %3 olan pazar payını %14.3 e çıkarmış. Firma böyle büyümeye devam ederse Xiaomi Hindistan pazarında kan kaybedebilir. Şimdilik pek olumsuz tablo olmasa da Xiaomi mutlaka Realme tehlikesine karşı önlemler alacaktır.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler