Xiaomi Güneş Paneline Sahip Akıllı Telefon Patenti Aldı!

2019 yılının orta noktasını geride bıraktığımız bu dönemlerde akıllı telefon pazarı bir çok pazarda doyma noktasına ulaştı. Tüketiciler telefon değiştirme sıklığını azaltırken birbirinden ayrışmakta zorlanan üreticiler tüketicileri kendisine çekmek için farklılaşma yarışına girdi. İşte bu farklılaşma hamlelerinden birisi de Xiaomi’den geliyor.

 

LetsGoDigital’in belirttiğine göre Xiaomi, güneş panelli bir akıllı telefon patentini aldı. Taslak cihazın tasarımına baktığımızda Mi Mix 3 modeliyle paralellik gösterdiğini görüyoruz. Piyasaya çıkacak cihazlarda büyük ihtimalle köşeden köşeye ekran göreceğiz. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Vivo tarafından bir ön gösterimi yapılan ekran altına gizlenmiş ön kamera teknolojisini bu Xiaomi cihazında göreceğiz.

Daha önce Güneş panelli bir kılıf piyasaya süren LG dışında akıllı telefon sektöründe güneş enerjisinden yararlanma yoluna giden bir firma olmamıştı. Xiaomi’nin bu tasarımı ise akıllarda bir çok soru işareti oluşturuyor. Bakalım firma bu konuda nasıl bir tasarım ve işlevsellik ile karşımıza çıkacak.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler