Xiaomi Global Başkanı Görevinden Ayrılacağını Açıkladı!

2015 yılında Xiaomi bünyesinde çalışmaya başlayarak 2020 yılında Global Başkan olduğu açıklanan Shou Zi Chew Twitter hesabından yapmış olduğu duyuruyla görevinden ayrılacağını ve TikTok uygulamasının da sahibi olan ByteDance firmasında CFO olarak çalışmaya başlayacağını açıkladı.

Daha önceki Global Başkanlar gibi Shou Zi Chew de “sıla hasreti”ni gidermek için “memleketine” dönüş yapıyor. İlk global başkan olan Aslen Brezilyalı Hugo Barra’nın Facebook bünyesinde çalışmak için evim dediği ABD’ye dönmesi sonrasında görev alan Donovan Sung Google için evi Hong Kong’a ve Xiang Wang ise Çin’e geçiş yapmışlardı. Selefleri gibi Shou Zi Chew de görevinden ayrıldıktan sonra evine yani Singapur’a geri dönüyor.

 

Resim

 

Şimdiye kadar görev alan tüm global başkanların Lei Jun’a teşekkür ederek başlayan ve evlerini özlemeleri nedeniyle ayrılacaklarını ancak her daim Xiaomi’nin başarıları için çalışmaya devam edeceklerini belirten mektup bırakarak ayrılmaları geleneğini sürdüren Shou Zi Chew yerine gelecek ismin kim olduğu halen netlik kazanmadı. Önümüzdeki hafta içerisinde Türkiye’de olacağı ve fabrika açılışına katılacağı belirtilen “eski” başkanın ülkemize gelip gelmeyeceği şu anda bilinmiyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler