Xiaomi Garip Bir Patent Aldı. Bu Tasarım Çok Konuşulacak!

Birkaç yıldır akıllı telefon üreticilerinin donanım kamera yazılım gibi konularda birbirlerine yakın cihazlar ürettiğine ve farklılaşmak için tasarım noktasını tercih ettiklerine şahit olduk. Tasarım konusunda her zaman çığır açan Xiaomi bu sefer garip bir tasarım patenti aldı.

Xiaomi’nin altığı patent çizimlere baktığımızda nereye koyulacağı firmalara dert olan bir cihazın içine bir ekranın altına sokulan ön kameranın cihazın üst köşelerine taşındığını görmekteyiz. Köşelere taşınan çift ön kamera diziliminin bazen kasadan çıkıntı yaptığına bazen ekrandan pay alarak köşelere tutunduğunu görüyoruz. Aynı zamanda giriş seviyesi cihazlarda kullanılabilecek çerçeveli bir tasarımın da patenti alınmış.

Renkler ve zevkler tartışılmaz ancak Mi Mix Alpha ile devrim niteliğinde bir tasarım ortaya koyan ve güncel diğer cihazlarında da tasarım anlamında güzel işlere imza atan firma için bu tasarım dili geriye gidiş olarak değerlendirilebilir. Şuan elimizde sadece taslak çizimler mevcut kesin konuşmak için elbette cihazları görmeliyiz. Şunu unutmamak lazım ki her patenti alınan ürün veya tasarım gerçeğe dönmek zorunda değil.

Sizler bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler