Xiaomi “Evlerden Irak” Bir Tasarım Patenti aldı!

2019 yılının ortalarına yaklaştığımız şu günlerde akıllı telefon sektöründe sular durulmuyor. 2 Senedir hayatımızda bulunan çerçevesiz ekranlı cihaz trendi hala sıcaklığını koruyorken firmalar farklı tasarımlar ile kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. İşte bu firmalardan bir tanesi de Xiaomi oldu.

 

Mi Mix serisi ile sektöre bambaşka bir yön veren ve çerçevesiz ekran konseptini hayatımıza sokan Xiaomi sonrasında ise iPhone X benzeri çentik, Kızaklı mekanizma ve son olarak damla çentiğe cihazlarında yer verdi. Bu sefer aldığı patent ise biraz can sıkıcı duruyor.

Xiaomi’nin altığı patente baktığımızda cihazların üst kısmından dışa çıkıntı yapan bir çentik görünüyor ve bu kısımda ön kamera ve ahize yer alıyor. Tamamen çerçevesiz telefon yapma yarışında farklı yollara başvuran ve ön kameraya cihaz üzerinde bir şekilde yer veremeye çalışan firmaların başvurduğu yollar arasında en garip ve çirkin olanının bu olduğunu düşünüyorum. Belki de böyle bir cihaz hiçbir zaman çıkmayacak bunu bekleyip göreceğiz.

 

Siz bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Önceki Yazı

Redmi Y3 Tanıtıldı! 32MP Özçekim Kamerası İle Dikkat Çekiyor

Sonraki Yazı

Amiral Gemisi Redmi Açılır Kapanır Kamera İle Gelecek!

1 comment

  1. Sertaç Binli dedi ki:

    Bence bu üretim için kullanılacak bir patent başvurusu değil. En azından kısa ve orta vadede böyle bir tasarım göreceğimizi pek sanmıyorum.
    Kuvvetle muhtemel ne olur ne olmaz bir kenarda dursun mantığıyla alınmış bir patent bu.
    Kendi görüşüme gelince, ilk etapta çok itici dursa da, aynı tepkiyi iPhone X için çentikli tasarımı ilk gördüğümüzde de vermiştik. Kim bilir daha ne absürt tasarımla göreceğiz ve alışacağız.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.