Xiaomi Ekran Altından Kamera Teknolojisine Dair Yeni Bir Patent Aldı

Her geçen gün yeni gelişmelerin yaşandığı mobil teknoloji sektöründe uzun zamandır en çok beklenen yeniliklerden bir tanesi de ekran altından kamera teknolojisi oldu. Xiaomi ise bu konuda yeni bir patent aldı.

firma tarafından alınan patent daha önce Xiaomi tarafından bir demosu yapılan ekran altına gizli ön kamera ile ilgili. Ekran kasa oranlarının agresif seviyelere ulaşması ve köşeden köşeye ince çerçeveli telefonların ilgi görmesi ile birlikte firmalar ön kamerayı yerleştirecekleri alan konusunda farklı yollara başvurdular. Koca koca çentikler önce yerlerini küçük çentiklere onlar da yerlerini ekran içerisinde küçük nokta çentiklere bıraktılar. Bazı firmalar ise ön kamerayı cihazın içerisinde saklayarak pop-up olarak kullanıma sundu.

Son zamanlarda ekranın sol sağ ve orta kısımlarında ekran içerisinde konumlanan  ön kameranın son ve ebedi durağı ekranın altı olacak gibi duruyor.

Xiaomi bu konuda aldığı patent ile birlikte çalışmalarda ilerleme kat ettiğini gösteriyor. Bakalım firmanın ekran altından kameraya sahip ilk cihazı ne olacak?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler