Xiaomi Duvar kağıdı Televizyonunu Tanıttı!

Akıllı telefonlarıyla kalbimizi kazanan Xiaomi aslında hayatımızın pek çok alanına hitap eden bir çok ürüne sahip. Çamaşır makinesi akıllı süpürgeler ev güvenlik setleri gibi bir çok akıllı ev aletine sahip firma aynı zamanda Çin’in en büyük TV üreticilerinden bir tanesi konumunda. Televizyon konusunda kendisini kanıtlamış olan firma bugün Duvar Kağıdı olarak nitelendirdiği süper ince yeni televizyonunu tanıttı.

Bugün düzenlenen etkinlik ile  32¨ HD Smart TV, 43¨ FHD Smart TV, 55¨ 4K HDR Smart TV olmak üzere 3 farklı boyut ve çözünürlükle karşımıza çıkacak televizyon tanıtan firma sonrasında ise haberimize konu olan Duvar Kağıdı olarak adlandırdığı süper ince Mi Mural TV yi tanıttı. 13.9 mm Kalınlığa sahip olan televizyon bir kaç sene öncesinin akıllı telefonları kadar incelmeyi başarmış. Sektör geneline baktığımızda süper ince televizyonlar tanıtırken genelde verilen kalınlık değerleri devre kartlarını içermeyen köşelerdeki kalınlık değerleri olur ve televizyonların arkasında dev bir çıkıntı olurdu. Xiaomi’de ise bu durum biraz farklı olarak işliyor. Mi Mural TV nin önü arkası yanı her tarafı 13.9mm kalınlığa sahip ve bu sayede bir tablo gibi duvara asabiliyorsunuz.

İnce bir televizyon olan Mi Mural TV’nin devre kartları giriş çıkış portları ve diğer tüm detaylar ise bir adet kutuda toplanmış. Soundbarı andıran bu kutuyu Televizyon ünitesine koyabilirsiniz. Geleneksel televizyonların aksine Ekran ve bu kutu arasında oldukça ince bir kablo kullanılarak bağlantı sağlanabiliyor.

Televizyonun diğer özelliklerine yakından bakacak olursak Amlogic marka 4 çekirdekli bir işlemci 2 GB RAM 32GB Depolama ve BT Wifi 3HDMI 2USB cihazla birlikte sunuluyor. Ses çıkışı tarafında ise  6 kanal soundbar ve Dolby destekli subwoofer ile Mi Mural TV oldukça iddialı görünüyor. 1042 Dolar fiyatıyla benzeri cihazlardan çok daha ucuz olan Mi Mural TV Çin’de yakında ön siparişe açılacak.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler