Xiaomi Crowdfunds Sıfır Mavi Işık Üreten Başucu Lambasını Tanıttı.

laboratuvar çalışmaları mavi ışığa çok fazla maruz kalmanın retinadaki ışığa duyarlı hücrelere zarar verebileceğini göstermiştir. Böylece, akıllı telefonlar, akıllı TV ve bilgisayar ekranları gibi ışık yayan ürünlerin üreticileri, kullanıcının gözlerinin maruz kaldığı zararlı mavi ışığı azaltmanın yollarını aramaktadır.

Xiaomi Crowdfunds Dünyanın İlk Sıfır Mavi Işık Başucu Lambası

Xiaomi, hiç mavi ışık üretmeyen bir başucu lambası üreterek bu alanda bir adım daha ileri gitti. Ürün Youpi crowdfunding platformu altında piyasaya sürüldü ve dünyanın ilk sıfır mavi ışık başucu lambası olarak lanse edildi. 
Başucu lambası bir LED ışık kaynağına sahiptir ve Nanchang Üniversitesi Çin Bilimler Akademisi’nden bilim adamları tarafından geliştirilmiştir. Lamba, fosfor içermeyen, düşük renk sıcaklığı saf LED ışık kaynağı elde etmek için çekirdek ve kırmızı LED olarak yüksek verimli bir sarı LED kullanır.
Xiaomi Crowdfunds Dünyanın İlk Sıfır Mavi Işık Başucu Lambası
Bu tasarımın, piyasadaki benzer ürünler tarafından benimsenen mavi ışık filtreleme yönteminden farklı olduğu söyleniyor. Bunun yerine Zero-blu-ray Başucu Uyku Yardım Lambası kaynaktan mavi ışık kullanımını ortadan kaldırır ve tamamen mavi ışıksızdır.
Xiaomi Crowdfunds Dünyanın İlk Sıfır Mavi Işık Başucu Lambası
Ürünün ışık kaynağı, spektrumdaki uzun dalga boyu bandına aittir. Bu modda, renk sıcaklığı kısa dalga mavi ışık olmadan 1800K’dır ve açık renk yumuşak ve rahattır.
2W derecesine sahip sıfır mavi ışıklı LED lambanın yanı sıra 12 0.5W beyaz LED lamba boncukları da vardır. Tasarım açısından, tasarım ekibi, Alman Red Dot ve iF tasarım ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazanan hafif ve zarif bir süspansiyon tasarımı benimsemiştir.
Lamba, MIJIA uygulaması ile eşleştirilebilen akıllı bir üründür. Bu, “uyandırma” işlevi de dahil olmak üzere çeşitli işlevler getirir. MIJIA uygulamasından günlük uyandırma zamanını ayarlayabilir ve hatta arka planda müzik çalmayı seçebilirsiniz. 
ürün fiyatı 329 yuan (~ 46 $).

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler