Xiaomi Civi 3’ün Dimensity 8200 Ultra Yonga Setine Sahip Olacağı Resmi Olarak Onaylandı

Xiaomi, uzun süredir Xiaomi Civi’nin yeni nesil modeli üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu yeni model, “Xiaomi Civi 3” adını taşıyan bu seriye ait dördüncü model olacak. Birkaç hafta önce bile, bu model bir sertifikasyon sitesinde listelenmişti. Şimdiye kadar telefonun varlığı konusunda resmi bir onay yoktu. Ancak bugün, yetkililer bu sorunu da çözdüler.

Bu sabah, Xiaomi resmi olarak yakında gelecek olan tamamen yeni Xiaomi Civi 3’ün Dimensity 8200 Ultra yonga seti ile güçlendirileceğini duyurdu. Bu yonga seti, muhtemelen Aralık 2022’de piyasaya sürülen standart Dimensity 8200’ün hız aşırtılmış versiyonudur. Yetkililerin belirttiğine göre, yeni yonga seti performans ve görüntüleme açısından yükseltilecektir.

Xiaomi Civi 3 Yonga Seti

Özellikler açısından, standart Dimensity 8200 4nm üretim sürecine dayanır ve şu çekirdekleri içerir: 4x Cortex-A78 Performans Çekirdekleri (1 tanesi 3.1GHz hızında çalışırken diğerleri 3.0GHz hızında çalışır) ve 4x Cortex-A55 Enerji Verimli Çekirdekler (2.0GHz hızında çalışır).

Daha önce sızdırılan bilgilere göre, tamamen yeni Xiaomi Civi 3, Full-HD+ çözünürlük ve 120Hz yenileme hızını destekleyen çift ön kameralı bir ekranla gelecek. Çift deliğin içinde, özçekimler için 32MP’lik (Samsung S5KGD2) lenslerin bir kombinasyonu bulunacak.

Arka tarafta, Civi 3’te üçlü bir kamera kurulumunun yer alması bekleniyor ve bu kurulumun ana kamerasının 50MP Sony IMX800 lens olması bekleniyor. Telefon, 3C sertifikası aracılığıyla ortaya çıkan 4500mAh batarya ve 67W hızlı şarj desteği ile birlikte gelecek.

Şirket henüz lansman tarihini açıklamadı. Ancak lansmanın yakın bir zamanda gerçekleşmesi bekleniyor ve yetkililer önümüzdeki günlerde tarihi de duyuracak.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler