Xiaomi Civi 3, 12+512GB Versiyonu Geliyor

Xiaomi’nin 23046PNC9C model numaralı 5G telefonu Çin 3C sertifikasyonunu tamamladı. Bu telefonun yakında çıkacak olan Xiaomi Civi 3 olduğu düşünülüyor. Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı, telefonun sertifikasyon bilgilerini güncelledi ve 12GB RAM ve 512GB depolama alanı olan yeni bir sürümünü açıkladı.

Xiaomi Civi 3, dijital blog yazarı @数码闲聊站’ın raporunu alıntılayarak Xiaomi Civi 3’ün farklı ağlarda 5G ağı dolaşımını desteklediğini bildirmişti. Bu, telefonun, 5G sinyali mevcut olduğu sürece SIM kart değiştirme ihtiyacı olmaksızın farklı operatörlerin 5G ağlarına erişebileceği anlamına gelir. Örneğin, bir kullanıcı, A operatöründen SIM kart kullanıyorsa ve mevcut konumlarında A operatöründen 5G kapsama alanı yoksa ancak B operatörü 5G kapsama alanına sahipse, Xiaomi Civi 3, öncelikle B operatörünün 5G sinyaline bağlanacaktır. Bu, Çin’deki farklı operatörlerin birbirleriyle iletişim kuramadığı bir durumda ilk kez gerçekleştirilecek bir özelliktir.

Raporda, Xiaomi Civi 3’ün ayrıca MediaTek Dimensity 8200 işlemci ile birlikte geleceği ve çift ön kameraya sahip olacağı belirtilmiştir. Her ikisi de 32 milyon piksel çözünürlüğe sahip Samsung S5KGD2 sensörler kullanacak. Arka kamera ise geniş bir tabana sahip Sony IMX800 sensör kullanacak. Ekran yüksek bir yenileme hızı olan 120Hz’yi destekleyecek. Batarya kapasitesi 4500mAh olacak ve 67W hızlı şarjı destekleyecek.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler