Xiaomi Çift Manyetik Ultra Dinamik Birim Kulaklıklarını Tanıttı

Xiaomi, Çin’deki 618 alışveriş festivali öncesinde bir dizi yeni ürün piyasaya sürdü. Bunlardan biri olan Xiaomi Çift Manyetik Ultra Dinamik Birim Kulaklıklar, tanıtım fiyatıyla 129 yuan (yaklaşık 18 dolar) olarak satışa sunuldu.

Açıklamaya göre, Xiaomi Çift Manyetik Ultra Dinamik Birim Kulaklıklar, Mikro-plaka birimi ve çift birimli ses kullanıyor. Ayrıca, sıvı silikon diyafram ve alüminyum alaşım ses odası bulunuyor. Bu bileşenler, distorsiyonu azaltmaya ve detayları artırmaya katkıda bulunarak, tüm frekans spektrumu boyunca daha dengeli bir temsil sağlıyor. Kulaklıklar ayrıca üç düğmeli bir kontrol paneline sahip ve Hi-Res Audio sertifikalıdır.

Belirttiğimiz gibi, sıvı silikon diyafram, ses cihazlarında kullanılan bir membran malzemesidir. Diyafram, elektrik sinyallerini sese dönüştürmede önemli bir rol oynar. Ayrıca, sıvı silikon, mükemmel elastikiyeti ve ısı direnci ile bilinen bir polidimetilsiloksan malzemesi türüdür. Bu da yüksek kaliteli ses diyaframı üretmek için uygun hale getirir.

Bu kulaklıklar, 3.5mm ses jakına sahiptir, sadece 14.7 gram ağırlığındadır ve 1.28 metre kablo uzunluğuna sahiptir. Ayrıca, 5mW nominal güce sahiptir ve 20Hz ila 20KHz frekans tepki aralığı sunar.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler