Xiaomi Black Shark 2 Helo Tanıtıldı! Işıklı Mışıklı Oyun Telefonu

Vee uzun zamandır beklediğimiz canımız ciğerimiz Xiaomi Black Shark 2 Helo bizlere Hello dedi(Uff tamam bu çok kötüydü :D). Xiaomi bugün internet sitesi üzerinden Black Shark modelinin duyurusunu yaptı.

Ses ve Tasarıma Odaklanılarak Yenilendi!

Xiaomi Black Shark Helo modeline baktığımızda tasarım olarak bir önceki model ile büyük tasarım farkları göremesek de güzel iyileştirmelere maruz kalmış. Ekran Kısmında FullHD+ AMOLED bir ekran ile karşı karşıyayız ve bu ekranın boyutu 6 inç olarak belirlenmiş. Ekranın alt ve üst kısımlarının ise Stereo hoparlörlere ev sahipliği yaptığını görmekteyiz. Xiaomi Alt ve Üst çerçeveleri elinden geldiğince traşlamış ve incelen çerçeveler sonucu ilk modelde on kısımda bulunan home tuşu bu modelde bulunmuyor. Cihaz tasarım olarak gerçekten şık olmuş. Arka kısıma baktığımızda ise cihazın elde tutuşunu kolaylaştıracak hamleler yapılmış ve arka kısımdaki çift kamera dizilimi bu sefer yatay değil dikey olarak karşımıza çıkıyor. 20 ve 12Mp çözünürlüklerindeki çift kameranın hemen altında ise parmak izi okuyucusunu görmekteyiz. Home tuşunun gidişi ile parmak izi okuma görevi arka kısımdaki okuyucuya verilmiş. Cihazın logosu ve kenar kısımlarında ise RGB Aydınlatmalı şeritlere yer verilmiş. Yine Razer Phone 2 gibi Işıklı Mışıklı bir cihaz ile karşı karşıyayız.

Dünyanın 10GB RAMe Sahip İlk Telefonu!

Bu haberi yazdığım bilgisayarı ilk aldığımda içerisinde 4GB RAM vardı ki hala piyasada bir çok dizüstü bilgisayar 4GB RAM ile satılıyor en azından orta giriş seviyesi modeller. Ve adeta bir Formula 1 aracı gibi gelişen mobil sektörde bizler artık 10GB RAM görmeye başladık. Xiaomi Black Shark 2 modelinde 10GB RAM mevcut. Cihaz gücünü ise bir adet V6 Hibri.. pardon aklım Formula 1 de kalmış 😀 Cihaz gücünü Snapdragon 845 işlemcisinden alıyorken depolama tarafında ise 128GB ve 256GB Seçeneklerini görüyoruz ayrıca cihazın 6 ve 8GB RAMli versiyonu da olacak. Ayrıca Cihazın işlemcisi Çift borulu sıvı soğutma sistemi ile soğutuluyor.

Çok daha yüksek performansta çok daha uzun süreler kalabilecek Snapdragon 845 işlemci demek çok daha uzun süre maksimum performans demek. Bir oyuncu telefonundan beklediğimiz şey de tam olarak bu. Ayrıca telefonun sol tarafında ise Shark Space butonu bulunuyor. Bu buton ile Shark Space uygulamasını aktif hale getirip oyun öncesi cihaz üzerinde çeşitli optimizasyolara imza atabiliyorsunuz.

Kamera kısmına baktığımzıda ise Bokeh Güzellik modu gibi beklenilen özelliklerle donatılmış 20MP ana 12MP ikinci kamerayı görüyoruz. Ön kamera ise 20MP çözünürlüğe sahip. Ayrıca Cihaz 4000 mAh pil ile geliyor ve hızlı şarj desteği de mevcut.

Fiyatlandırmaya gelecek olursak

6GB LPDDR4x RAM, 128GB depolama : 461 Dolar

8GB LPDDR4x RAM, 128GB depolama : 504 Dolar

10GB LPDDR4x RAM, 256GB depolama : 605 Dolar

 

 

 

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler