Xiaomi Android P Beta Programına Katıldı

Google I/O 2018 etkinliğinde Android P, B beta programını hakkında ve Android P’nin getirecekleri yenilikle hakkında bilgiler verirken yeni sürümü destekleyecek modellerinde listesini açıkladı.

Android P sürümünü ilk etapta Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleri alacak. Daha sonraki süreçte ise bu sürümün test aşaması Essential Phone, Nokia 7 plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21UD, Vivo X21 ve Xiaomi Mi Mix 2S modellerinde yapılacak.

Xiaomi Mi Mix 2S’de bu programa dahil olarak Official olarak saf android arayüzünü ve MIUI arayüzünü destekleyen ilk Xiaomi modeli oldu.

Henüz Beta programında olan yeni sürümün 2019’da çıkarak kullanıcılara ulaşması bekleniyor. Erken yayınlanan beta sürümü ise geliştiricilerin Android P sürümünü deneyerek, test etmeleri ve bu sayede daha stabil arayüzler ve uyumlu uygulamaların daha hızlı gelmesi anlamına geliyor.

Eğer Android P sürümünü sizlerde denemek isterseniz Xiaomi Mi Mix 2s için Bootloader kilini açtıktan sonra bu linkten indireceğiniz ROM dosyasını Mi Flash aracılığı ile yükleyebilirsiniz. Türkçe dilin olduğunu fakat %100 temiz bir çeviriye sahip olmadığını belirtmek isteriz. Ayrıca unutmayınız ki bu bir BETA SÜRÜMÜ, bu yüzden çeşitli hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler