Xiaomi Akıllı Gözlüklerini Tanıttı!

Xiaomi, bugün yepyeni bir akıllı giyilebilir cihaz olan Xiaomi Akıllı Gözlüklerini duyurdu.

Daha önce akıllı gözlük teknolojilerini tanıtan Google, Snapchat, Nreal ve Lenovo’ya Xiaomi de katıldı. Xiaomi Akıllı Gözlükler, MicroLED optik dalga kılavuzu teknolojisi aracılığıyla görüntüleme sistemini ve ince sensörleri ile, sıradan bir gözlük tasarımında birleştirmiş. Yalnızca 51g ağırlığındaki Xiaomi Akıllı Gözlük, mesaj ve bildirimleri görüntüleyebiliyor, arama yapabiliyor, navigasyon özelliğine sahip, fotoğraf çekebiliyor ve gördüğünüz hemen hemen tüm yazıları dilinize çevirebiliyor.

Xiaomi Akıllı Gözlükler, yapısal tasarımda ihtiyaç duyulan tasarım alanını ve cihazın toplam ağırlığını azaltmak için MicroLED görüntüleme teknolojisini kullanıyor. Görüntüleme sistemini çerçeveye sorunsuz bir şekilde yerleştirmek için ise en uygun seçim olarak MicroLED teknolojisi öne çıkıyor. OLED’ler gibi, MicroLED’lerin pikselleri de ayrı ayrı aydınlatılır ve geleneksel LED ekranlara göre daha parlak ekranlar ve daha derin siyahlar sağlar ve  MicroLED’ler daha basit bir yapıya sahipken daha yüksek piksel yoğunluğuna ve daha uzun kullanım ömrüne sahiptir. Bu, daha kompakt bir ekranın yanı sıra daha kolay ekran entegrasyonu sağlar.

 

Akıllı Gözlüklerde donanım olarak mikrofon, hoparlör, 5 MP kamera, kamera kullanımdayken diğerlerini uyaran bir gösterge ışığı, dört çekirdekli ARM çipi, entegre pil, dokunmatik yüzey, Wi-Fi/Bluetooth bulunuyor.

 

Gözlük sürekli bir telefon bağlantısı gerektirmeyen bağımsız bir Android cihaz olarak dikkat çekiyor. Henüz fiyatı veya satışa sunulup sunulmayacağı açıklanmayan akıllı gözlüklerin satışa sunulsa bile global olarak ülkemize gelmesi beklenmiyor.

 

Go to thread

Önceki Yazı

Beklenen oldu. 5G teknoloji ülkemizde kullanılmaya başlandı. Listede Xiaomi’de var.

0 comments

Leave a comment

Please log in to your forum account to comment

Scroll to top