Xiaomi 50W Kablosuz Şarj Özelliğinin Arka Planını Paylaştı!

Mi 10 Ultra modelinde 120W Kablolu ve 50W kablosuz şarj özelliği sunan, bu alanda liderliği ele geçiren Xiaomi tüm dikkatleri üzerine çekti. Firma 50W Kablosuz Şarj teknolojisini nasıl geliştirdiğini ve bu noktada nasıl değişikliklere gittiğini açıkladığı bir video yayınladı.

 

Xiaomi geleneksel kablosuz şarj düzeneğinin aksine bobin ve batarya arasındaki parçaların düzenini değiştirmiş. Firma DC dönüştürücüleri normalden farklı olarak birbirlerine paralel yerleştirmiş. Bu düzen sayesinde kablosuz şarj teknolojisindeki % 97 oranındaki verimliliği %98,6 seviyelerine çıkarmış ayrıca bu verimlilik artışı termal anlamda da cihazın performansını arttırıyor.

Yukarıda yer alan tabloya baktığımızda bu yenilikçi yaklaşım firmaya çok şey kazandırmış. Mi 10 Ultra modeli 4500 mAh kapasiteli pilini kablosuz olarak 40 Dakikada şarj ediyorken 1000 dolardan yüksek fiyatla satılan iPhone 11 Pro Max aynı sürede %29 oranında şarj oluyor. Kablolu ve kablosuz şarj teknolojisinde devrim yapan firmanın bir sonraki adımı ise merak konusu.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler