Xiaomi 13T ve 13T Pro: 4 Büyük Android Güncellemesi ve 5 Yıl Güvenlik Güncellemesi ile Geliyor

Xiaomi, uzun süredir sızdırılan 13T ve 13T Pro modelleri için resmi duyuru tarihini sonunda açıkladı. Her ikisi de Almanya’nın Berlin şehrinde 26 Eylül’de özel bir etkinlikte tanıtılacak.

Bugün, Xiaomi İletişim Direktörü Daniel Desjarlais, yaklaşan ikili için resmi teaser kampanyasını başlatarak her ikisinin de dört büyük Android güncellemesi ve beş yıl güvenlik yaması alacağını açıkladı. Geçtiğimiz nesil şirketin ‘bayrak gemisi katili’ serisi için verilen bu yazılım güncelleme sözü, geçen yıl 12T ve 12T Pro ile üç büyük işletim sistemi güncellemesi ve dört yıl güvenlik yamasıydı, bu yüzden bu sefer bir güncelleme ve bir yıl artış görüyoruz.

Xiaomi ayrıca, bu hamle ile Samsung ile aynı seviyeye gelmiş oluyor, ancak belirli önemli detayları belirtmek önemlidir. Koreli şirket, yüksek kaliteli cihazları için aylık güvenlik güncellemeleri yayınlarken, Xiaomi bunu iki ayda bir yapıyor ve bu durumun 13T ve 13T Pro için değişeceğine dair herhangi bir neden bulunmuyor.

Ayrıca, ilk büyük yükseltme Android 14 olacak, bu nedenle bunlar yalnızca Android 17’ye kadar desteklenecekler. Android 14 ile birkaç ay sonra piyasaya sürülmüş olsalardı ve aynı güncelleme sözüyle gelmiş olsalardı, Android 18’e kadar dayanabilirdi. Tüm bunlar söylendiğinde, bu durumda olduğu gibi daha fazla Android cihaz üreticisinin yazılım desteği penceresini genişletmesini görmek harika, hatta bu yalnızca belirli cihazlar için olsa bile.

Xiaomi’nin bu uzun vadeli yazılım güncelleme taahhüdü, kullanıcıları için büyük bir avantaj sunuyor ve 13T ve 13T Pro’nun gelecekteki Android sürümleri ve güvenlik güncellemeleriyle güvende olacakları anlamına geliyor. Bu, Xiaomi’nin rekabetçi pazarda daha fazla rekabet avantajı sağlamak için önemli bir adım.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler