WhatsApp Kendi Adına Devrim Niteliğine Değişime Hazırlanıyor

WhatsApp, Meta’nın sahip olduğu anlık mesajlaşma platformu, kullanıcıların hesapları için benzersiz kullanıcı adları belirlemelerini sağlayacak yeni bir özelliğin üzerinde çalışıyor. Anlık mesajlaşma uygulaması bu özelliği geliştiriyor ve gelecekteki bir güncellemeyle sunulması bekleniyor. WABetaInfo’nun bir raporuna göre, özellik, Google Play Store’da mevcut olan en son WhatsApp beta for Android 2.23.11.15 güncellemesi keşfedilirken ortaya çıktı.

WhatsApp kullanıcıları şu anda mobil telefon numaralarıyla tanımlanıyor, bu da uygulama içinde benzersiz bir kimlik oluşturma seçeneklerini sınırlıyor. WhatsApp kullanıcı adı belirleme özelliği, kullanıcılara daha fazla esneklik ve kişiselleştirme imkanı sunacak.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüsü, kullanıcı adı özelliğinin uygulamanın ayarlar menüsü aracılığıyla, özellikle Profil bölümünde erişilebilir olacağını ortaya koyuyor.

Kullanıcı adlarının tanıtılmasıyla, kullanıcılar kendi benliklerini ve tercihlerini en iyi şekilde temsil eden bir kullanıcı adı seçme fırsatına sahip olacaklar. Bu yeni özelliğin kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini artırması bekleniyor. Kullanıcı adları sayesinde, kişiler telefon numaralarını ifşa etmeden iletişim bilgilerini paylaşabilecekler.

Bu özellik, özellikle profesyonel ortamlarda veya yeni tanışmalarda kullanıcılara, konuşmalara katılırken bir gizlilik seviyesi koruma imkanı sunacak.

WhatsApp içinde kullanıcı adlarının nasıl işleyeceğiyle ilgili ayrıntılar henüz tam olarak açıklanmasa da, kullanıcı adlarıyla başlatılan konuşmaların uygulamanın ünlü uçtan uca şifrelemesinden yine faydalanması bekleniyor.

Meta’nın anlık mesajlaşma platformu dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip. Kullanıcı adlarının eklenmesi, uygulama içinde kullanıcı deneyimini geliştirmeye ve daha fazla özelleştirme seçeneği sunmaya yönelik bir adım daha.

Ayrıca, özellik şu anda geliştirme aşamasında olup, WhatsApp’ın yakında beta testi için yayınlaması bekleniyor. Beta testçiler, kullanıcı adı özelliğini deneme ve geri bildirim sağlama fırsatı bulacak ve daha sonra tüm kullanıcılara sunulmadan önce geliştirmeye katkıda bulunabilecekler.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler