Vivo Apex 2019 Tanıtıldı! Deliksiz Tasarım ve Gelişmiş Ekran Üzerinden Parmak İzi Okuma

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Vivo bir süredir tanıtımlarını geçtiği deliksiz telefonunu tanıttı.

2018 yılında alevlenen ve önümüzdeki yıllarda da devam etmesini beklediğimiz mobil teknolojideki farklılaşma trendi Meizu Zero ve Vivo Apex 2019 ile başka bir boyut daha kazandı. Vivo bugün herhangi bir deliğe sahip olmayan telefonunu tanıttı. Önceden belirtelim bu cihaz Apex adını taşıyor yani konsept bir tasarım. Geçtiğimiz sene ilk Apex serisi de konsept olarak tanıtılmış sonrasında ufak değişiklikler ile NEX olarak karşımıza çıkmıştı. Büyük ihtimalle bu cihaz da ufak tefek değişikliklere uğrayacak ve sonrasında tam haliyle piyasada göreceğiz. Vivo Apex 2019 is what phones will look like in the future, and you can't have it

Cihaz manyetik bir bağlantı noktasına sahip ve kablosuz şarj özelliği mevcut değil. USB girişi de olmadığından bu cihazı şarj etmek ve dosya aktarımı için bilgisayara bağlamak için Vivo’nun MagPort teknolojisini kullanacağız. Vivo Apex 2019 is what phones will look like in the future, and you can't have it

Cihazın 6.39 inçlik AMOLED ekranını hoparlör olarak kullanabilecekken aynı zamanda ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisi konusunda da iyileştirmeye gidilmiş ve parmak izi okuyucusunun yüzey alanı genişletilmiş. Artık neredeyse ekranın her tarafından artık parmağımızı okutabileceğiz.

Cihazın donanım kısmına baktığımızda ise bu cihazda yok yok! Snapdragon 855 işlemci 5G desteği 12GB RAM ile tam bir canavar ile karşı karşıyayız. Cihaz 12 + 13MP çözünürlüklerinde çift kamera ile geliyor.

Cihazın özellikleri böyleydi. Sizler deliksiz telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konsept daha ne kadar ilerletilebilir sizce neler eklenebilir? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın lütfen .

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler