Split Screen Feature Özelliği Bu Hafta Mi Max 2’ye Geliyor

 Split Screen Feature, 25 Mayıs 2017’de Mi Max 2 ile birlikte duyruldu ve MIUI Çin Geliştirici ROM’unda (sadece Mi Max 2 için) denenip hazır hale getirdi.Mi Max 2 Global Beta ROM ile Split Screen özelliğini bu hafta global beta rom ile gelecek,Ayrıca gelecek olan MIUI 9 ROM’da da yeni bir özellik.

Diğer haber ise Mi 6, Bölünmüş Ekran Özelliği MIUI Çin Geliştirici ROM’unda çok yakında (önümüzdeki hafta en erken) alması bekleniyor.

1.Yeniler – Kullanıcı arayüzü
Bölünmüş Ekran görünümünü daha iyi hale getirmek için yeni bir animasyon tanıtılacak, ancak daha iyi bir kullanıcı deneyimi için yine de gözden geçiriliyor.

2. Animasyonlar
Bölünmüş Ekran görünümünü ve Yenilikleri kullanırken iyileştirme gerektiren ve sırayla ele alınacak çok sayıda animasyon olacak.

3. MIUI Uygulama Desteği
Bölünmüş ekran görünümünün oldukça özel kullanım senaryolarından dolayı MIUI uygulamaları, özelliğin ekran gereksinimlerine göre kullanılmasına izin verip vermeyeceğini otomatik olarak belirleyecektir. Örneğin, Çevirici Bölünmüş Ekranı desteklememesi.

4. Üçüncü Taraf Uygulama Desteği
Üçüncü taraf uygulamaları bölünmüş Ekran görünümünü desteklemek için en son sürümlere güncelleştirilmesi gerekmektedir.
Uygulama geliştiricileri tarafından özellik desteği gerekliliği nedeniyle bazı uygulamalar Böl ekranıyla çalışmıcak.
Oyunlar, gösterilecekleri şekilde değil, varsayılan olarak bölünmüş ekranda çalışmaz. Bununla birlikte, bunu yapmak isterseniz, Geliştirici Seçenekleri’ndeki uygulamaların yeniden boyutlandırılmasına izin verecek bir seçenek bulunmaktadır.

 Kaynak: MIUI Türkiye Forum

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler