Sony Xperia XZ 2018 Dual Camera Concept

Sony mobil olarakl malesef rakiplerinin hep gerisinde kalmaktan kurtulamadı.Bunun en büyük nedeni tasarım konusunda gelişme gösterememesi oldu.Sony mühendisleri herhalde yan gelip yatıyor olmalıki sahra telsizi gibi telefon modelleri tasarlıyorlar.

 

Görsellere baktığımızda eski tasarıma oranla ekran gövde oranı iyileştirilmiş olup yeni nesil amiral gemilerine yaklaşmış diyebiliriz.Ama gene sanki kasa kalın ve ağır gibi bir izlenim bıraktı bende.Ekran boyutu 6-6.3′ inc boyutlarında olduğu görülmekte.Sony ekram çözünürlüğünde hep önde olan bir firma olmuştur o yüzden QHD bir ekran bizi karşılayacaktır.

 

İp68 su geçirmezlik sertifikası olacağı üstteki görselden anlaşılıyor.Kasası da Gorilla Glass 5 ile kaplanmış olma ihtimali çok yüksek.İlk bakışta telefon hoşuma gitti diyebilirim.

 

Cihazın arka bölgesine bakarsak Sony’nin  dual kamera kullandığını görüyoruz.Kamerayı sol köşede kullanmış ve hemen altına led flash konumlandırılmış.Kameranın çıkıntısı olmadığı görülüyor buda güzel bir ayrıntı olmuş.

Sony Xperia Xz Snapdragon 845 işlemci,6/8 gb ram,128 gb depolama alanı ve Android 8 oreo ile piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Sony bu sefer yeni tasarımı ile başarılı olacak gibi bir his oluştu bende.Umarım bu tasarım aynı şekilde piyasaya sürülür.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler