Snapmaker 2.0 Hakkında Bilinmesi Gerekenler.

Snapmaker 2.0 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey.

Merhaba Arkadaşlar ;

Şu anda piyasada bir çok değerli 3’ü 1 arada 3D yazıcı var, ancak çok azı Snapmaker ile birlikte gelen çılgın modülerliği sunuyor. Tarih kitaplarında en çok finanse edilen teknoloji projelerinden biri olarak yer alan dikkat çekici bir Kickstarter kampanyasının ardından. Bu şaşırtıcı 3D yazıcınını daha yakından inceleyelim.

Snapmaker 2.0

Her şeyden önce, müthiş bir 3D yazıcı. Yazıcı oldukça etkileyici olmasına rağmen, aslında hobileri ve yeni başlayanları  hedefliyor. Bir yazıcı olmasının yanı sıra Snapmaker 2.0 aynı zamanda bir lazer gravür ve kesme cihazıdır. Normal bir 3D yazıcıdan farklı olarak, tüm cihazın biçimini ve işlevini hızlı ve önemli ölçüde değiştirmeye yardımcı olan çeşitli değiştirilebilir modüllerle donatılabilir. 

Snapmaker 2.0 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey.

 

Snapmaker 2.0 Türleri

Aslında üç tür Snapmaker 2.0 vardır: A150, A250 ve A350. En küçük çalışma alanı yaklaşık 6.2 ”kare, orta çalışma alanı ise 9” kare ve en büyük çalışma alanı yaklaşık 12.9 ”kare boyutundadır.

Snapmaker 2.0’ı Yenilmez Yapan 5 Özellik

  • Hız – Snapmaker 2.0, diğer rakiplerinden 5 kat daha hızlıdır.
  • Hassasiyet – Bilgisayar kontrollü araçları son derece hassastır.
  • Kalite – Otomatik hizalama teknolojisi her seferinde en kaliteli 3D kalıplar üretir.
  • Esneklik – Çok sayıda malzemeden çıkıntılı ahşaptan esnek plastiklere kadar 3D baskı arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Tutarlılık – Dahili sensörler, her seferinde aynı kusursuz sonuç sağlar.

Snapmaker 2.0 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey.

 

SnapMaker 2.0’ın Çalışması

Her model, ısıtmalı bir yatak ve 50 ila 300 mikron arasındaki katman çözünürlüklerine sahiptir. Meme sıcaklığı 275 santigrat dereceye kadar ısınabilir. Lazer gravür cihazı, 1.6 Watt, 450 nanometre dalga boyu Sınıf 4 lazeri için 230 x 250 milimetre çalışma alanında başlar ve ahşap, deri, plastik, kumaş, kağıt ve şeffaf olmayan akrilik ile test edilmiştir. CNC oymacı, 230 x 250 x 180 milimetrelik bir inşaat alanı ile başlar, 0.5 – 6.35 milimetre çapında şaftlı takımlara ve dakikada 6-12.000 devirlik bir iş mili hızına sahiptir. Ahşap, akrilik, baskılı devre kartları, karbon fiber levhalar ve yeşim CNC kurulumunda test edilmiştir.

 

Snapmaker 2.0 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey.

 

 

 

 

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler