Warning: Error while sending QUERY packet. PID=18226 in /home/miuiturk/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 2349
Samsung “Kırılmaz” OLED Ekranını Tanıttı. – MIUI & HyperOS Türkiye

Samsung “Kırılmaz” OLED Ekranını Tanıttı.

Akıllı Telefon sektöründe donanımlar sürekli gelişiyor her sene çıkan yeni cihazlar kullanıcılarda heyecan uyandırıyor ancak firmalar uzun zamandır darbelere karşı daha mukavemetli ekran konusunda bir gelişme gösteremiyordu. Corning firmasının ürettiği Gorilla Glass ile ekranlar darbelere karşı bir miktar mukavemet kazandılarsa da hala belirli şartlarda hasar almasının önüne geçilebilmiş değil. Ancak sektörden gelen güzel haberlerde yok değil.

Samsung Display yeni ” Kırılmaz” bükülebilir ekranını tanıttı. Bilindiği gibi Samsung dünyanın en büyük Panel üreticilerinden bir tanesi ve bu gelişmeyi ondan başkasından beklemek de biraz hayalcilik olurdu diye düşünmeden edemiyorum. 2019 yılında katlanabilir ekranlı telefonunu lanse etmesi beklenen firmanın bükülebilir ve kırılmaz bir ekranla kullanıcı karşısına çıkması oldukça etkileyici bir gelişme.

Underwriters Laboratories tarafından UL onayı alan proje ( UL Onayı, bağımsız bir ürün güvenlik sertifikasyon kurumu olan UL tarafından ürünlere verilen bir onaydır. ) aynı zamanda ABD Sağlık ve Çalışma bakanlıklarından da sertifikasını almış. Ayrıca ekranın sağlamlığı Amerikan Savunma Bakanlığı’nın testlerinden de geçmiş ve askeri standartlarda dayanıklılık serifikasını da almış. Samsung Display Genel Müdürü Hojung Kim  yaptıpı açıklamada ” Güçlendirilmiş plastik akıllı telefonların ekranları için gayet uygundur çünkü cama benzer şekilde bir yapısı var ve daha hafif aynı zamanda geçirgen ” ifadelerini kullanmış.

Yüksek ve düşük ısı koşullarında zorlanan ekran 26 kez 1.2 metreden düşürülmesine rağmen sağlam kalıp UL onayı almayı başarmış. Samsung Display yeni ekranını gösterdiği ufak bir video da yayınlamayı ihmal etmemiş. Şüphe yok ki Samsung bu ekranı hayatın her alanında mümkün olan tüm sektörlerde  kullanmak isteyecektir ancak bizler şimdiden Akıllı telefonlarda kullanılacağı günü iple çekmeye başladık bile.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=m_innzQWrAE]

Sizler Samsung’un ” Kırılmaz ” ekranı hakkında ne düşünüyorsunuz ? Fikirlerinizi bizimle yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler