REHBER | Xiaomi Mi A2 Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?

Merhaba Miui Türkiye takipçileri bugün sizlerle beraber Xiaomi Mi A2 Modelinin Bootloader kilidi nasıl açılır onu inceleyeceğiz. Konu  HiddeNKinG isimli üyemiz tarafından forum.miuiturkiye.net adresinde paylaşılmıştır. Kendisine teşekkür ederim. Konuyu Forumda görüntülemek için tıklayınız

İşleme başlamadan önce Minimal ADB and Fastboot v1.4.2 dosyasını indirim minimal ADB uygulamasını bilgisayarınıza kurunuz.

1) Öncelikli olarak telefonumuzun ayarlar bölümüne giriyoruz.

2) Burada ekranı en aşağıya kaydırarak telefon hakkında bölümünde geçiyoruz

3) En altta yer alan derleme numarası üzerine 7 defa tıklıyoruz

4) “Artık siz bir geliştiricisiniz” uyarısı beliriyor.

5) Geri gelerek yeniden ayarlar ana sayfasına döndüğümüzde geliştirici seçeneklerini görebilirsiniz.

6) Bu yeni ayarlar altından öncelikle OEM kilit açmayı aktifleştiriyoruz

7) Daha sonra da USB Hata ayıklamasını aktifleştiriyoruz.

8) Şimdi telefonumuzu bilgisayara bağlayıp tüm sürücülerin düzgünce yüklenmesini bekliyoruz.

9) Sürücüler yüklendikten sonra (aygıt yöneticisi altından kontrol edebilirsiniz) masaüstünde bulunan yada yüklediğiniz bölümden minimal adb and fastboot kısayoluna tıklıyoruz, karşımıza böyle bir ekran geliyor.

10) “Adb devices” komutunu yazarak bilgisayarımızın telefonumuzu gördüğüne emin oluyoruz. (Bu resimdeki 32b3499…. yazısı telefonumu tanıdığını gösteriyor sayılar farklı olabilir.)

11) “adb reboot bootloader” komutunu girerek telefonumuzu fastboot moduna alıyoruz. (Fastboot moduna almak için bir diğer yöntem de telefonu kapatıp ses kısma ve güç tuşlarına beraberce basarak açmaktır.)

12) Telefonumuz kapanıyor ve ekranında tamirci mitu beliriyor. Bu aşamada yeniden sürücülerin bilgisayarımıza düzgünce yüklenmesini bekliyoruz.

13) Tüm sürücüler yüklendikten sonra “fastboot devices” komutu ile bilgisayarımızın telefonumuzu tanıdığına emin oluyoruz.

14) “fastboot oem unlock” komutunu vererek bootloader kilidini açıyoruz.

15) Şimdi telefonunuz ekranında Unlock Bootloader Warning sayfası açılacak ve burada ses tuşlarını kullanarak yes seçeneğini seçeceksiniz.

Tebrikler bootloader kilidiniz açıldı. “fastboot reboot” komutu ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler