REHBER | Mi8 Bootloader kilidi nasıl açılır? (Mi8 Unlock Başvuru İşlemi)

Merhaba Miui Türkiye Takipçileri bu yazımızda sizlere Mi 8 cihazınızın Bootloader kilidi nasıl açılır ondan bahsedeceğiz.  Forum.Miuiturkiye.net adresinde konuyu açan Hicks Nickli üyemize www.MiBlog.Co ya teşekkür ediyorum. 

Çin ROM’u kullanan Mi8 kullanıcılarının Global ROM’u yükleyebilmek için ilk yapması gereken “Bootloader” kilidini açmak, yani Mi8 unlock işlemi. Xiaomi cihazlarda bu kilidi açmadan ROM kolları arasındaki geçişi yapamazsınız, misal China ROM’dan Global ROM’a geçiş ya da Beta ROM’dan Global ROM’a geçiş gibi. “Bootloader” kilidini açmak için güvenlik dolayısı ile bir bekleme süresi var ve ne yazık ki kısa bir süre önce bu bekleme süresi 360 saatte yani 15 güne çıkartıldı. Dolayısı ile 24 Temmuz’da çıkacak Global ROM için hızlıca bu işlemlerin yapılıp sürenin başlatılması gerekiyor. Bu konuda sadece başvuru adımını ve bu sürenin başlatılmasını anlatacağım…

Mi8 Unlock

Mi 8 cihazlarda “Bootloader” kilidini açmak için aşağıdaki adımlarla başvurunuzu tamamlayıp 360 saat süreyi başlatabilirsiniz:

– Telefonunuzdan Mi hesabı oluşturun ve Mi hesaba giriş yapın. (Settings > Mi Account)

– “Settings > My Device > All Specs” kısmından “MIUI version” yazan yere 7 kere üst üste tıklayın, “You are now a developer!” uyarısını gördüğünüzden emin olun.

– Tekrar “Settings” kısmına gelip “Additional Settings” bölümüne girin.

– “Developer Options” seçeneğine gelin.

– “OEM Unlocking” ve “USB Debugging” seçeneklerini aktif hale getirin.

– Aynı bölümde “Mi Unlock Status” yazan yere girin. “This device is locked. The phone is secured.” yazısını görün.

– En alttaki “Add account and device” yazan alana tıklayın.

– “Added successfully. Mi Account is associated with this device now.” yazısı geldiyse başvuru tamamdır.

– Tam olarak işlemi yaptığınız tarih ve saati bir yere kaydedin. (Kaç saat kaldığını kolayca hesaplamak için…)

Ekran görüntüleri aşağıdadır:

22032

360 saat / 15 gün süre geçtikten sonra da Mi Unlock tool ile unlock işlemini yapacaksınız. Yukarıdaki işlem yapıldığı anda 360 saat geri saymaya başlar, ne kadar zaman kaldığını görmek için Mi Unlock tool’u kullanabilirsiniz. Unlock denemesi yapınca son adımda alınan hatada kaç saat kaldığı görünecektir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta zaman dolmuş ve unlock başarılı olur ise tüm verilerinizin silineceğidir. Unlock işleminden önce tüm yedeklerinizi alınız ve telefonu sıfırlanabilecek durumda Unlock işlemini yapınız. 

Kaynak: Mi8 Boot Loader kilidi nasıl açılır? (Mi8 Unlock) – MiBlog.Co 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler