Redmi Note 9 Pro Max Tanıtıldı!

Yoluna dolu dizgin devam eden Xiaomi’nin akıllı telefon markası Redmi  yeni Note ailesini tanıttı! Redmi Note 9 Max büyük ekran deneyimini Max serisine göre nispeten daha küçük bir kasada devam ettiren ve teknik özellikleriyle de iddialı bir cihaz olmuş. Gelin birlikte cihazın detaylarını inceleyelim.

Redmi Note 9 Pro Max 6.67 İnç boyutunda 20:9 sinematik bir ekran ile geliyor. Full HD çözünürlüğe sahip ekran LCD bir panele sahip yani parmak izi okuyucusu ekranın içerisinde değil cihazın yan kısmında bulunuyor. Bildiğiniz gibi ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisi şimdilik sadece OLED panellerde kullanılabiliyor. Cihazda geliştirilen özelliklerden bir tanesi ise titreşim motoru oluyor. Z şeklinde dizayn edilmiş titreşim motoru çok daha işlevsel ve güçlü şekilde çalışıyor. Cihazda 3.5mm kulaklık girişi ve kızılötesi çıkışı yerini koruyor. Cihazla ilgili önemli bir diğer detay ise cihazın önü arkası ve kamera camı Gorilla Glass 5 ile koruma altına alınmış.

Redmi Note 9 Pro Max modelinde Qualcomm Snapdragon 720G işlemcisi ve Adreno 618 Grafik birimi bulunuyor. İşlemcinin detaylarına baktığımızda 8 çekirdekli bu işlemcide 2 çekirdek 2.3Ghz hızında çalışırken kalan  6 çekirdek ise 1.8Ghz hızında çalışıyor. Firma Snapdragon 720G işlemcisinin Mi 9T ve Note 8 Pro modellerinde kullanılan Snapdragon 730G ve Helio G90T işlemcilerinden daha iyi olduğunu iddia ediyor. Cihazı 6/64 6/128 ve 8/128GB depolama seçenekleriyle alabilmek mümkün olacak.

Cihaz 2 adet yeni wifi antenine sahip ve selefine göre çok daha iyi bir wifi performansı sunmayı amaçlıyor. Redmi Note 9 Pro Max modelinde 5020 mAh devasa bir pil bulunuyor ve kutu içerisinden çıkan 33W hızlı şarj destekli adaptör ile cihaz hızlı bir şekilde şarj oluyor.

Cihazın en iddialı olduğu alanlardan bir tanesi ise kamera kısmı diyebiliriz. Redmi Note 9 Pro Max modelinde 64MP ana kamera bulunuyor. Bu kameraya 8MP ultra geniş açı sensör, 5MP makro kamera ve 2mp derinlik algılayıcı sensör eşlik ediyor. Telefoto bir kameraya yer vermeyen firma herhangi bir yakınlaştırma teknolojisi üzerinde durmamış. Cihazın ön kısmıda ekranın içerisinde ise 32MP bir ön kamera bulunuyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler