Redmi Note 9 Pro Alev Aldı – Xiaomi Kullanıcı Hatası Dedi

Xiaomi akıllı telefon patlamalarını daha önce Redmi Note 7 ve Redmi Note 7 Pro modellerinde aynı zamanda poco serisini Poco X3 modellerinde duymuştuk. Kısacası bu tür olaylar çokta alışılmadık değil.

Bir Twitter kullanıcısı Priyanka Prava tarafından yapılan bir gönderiye göre, bir Redmi Note 9 Pro alev aldı.

Prava, cep telefonunu Aralık 2020’de küçük erkek kardeşi için aldığını iddia ediyor. Kullanıcı herhangi bir sebep olmaksızın cihazın duman çıkardığını fark ediyor. Bunun üzerine cihazı suya atan kullanıcı cihazın son hali ile ilgili birde resim paylaşıyor. Prava tarafından yayınlanan görüntüler Redmi Note 9 Pro’nun tamamen hasar gördüğünü, ekranının kırıldığını, dumanın ısısından dolayı arka tarafının yandığını ve paramparça olduğunu gösteriyor. Neyse ki, olay kullanıcının yaralanmasına neden olmadı.

Xiami Müşteri Hizmetleri ise bu durum bir kullanıcı hatası olduğunu ve dış etkenlerden kaynaklı olarak bu durumun yaşandığını söylüyor. Xiaomi tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde;

Redmi hindistan müşteri hizmeleri, müşteri güvenliği büyük önem taşımaktadır ve biz bu durumu son derece ciddiye almaktayız. Tüm cihazlarımızı çeşitli seviyelerde sıkı kalite testlerinden geçiriyor. Cihazın kalitesinden hiçbir düzeyde ödün verilmemesini sağlıyoruz. Ekibimiz yaşanan bu olayın sebebini belirlemek için bu vakayı araştırıyor. İlk araştırmamıza göre, hasar dış kuvvetten kaynaklandı. Bu nedenle, bunu ‘müşteri kaynaklı hasar’ olarak sınıflandırdık. Sorunun en kısa sürede çözülmesini sağlamak için müşteri ile iletişim halindeyiz.”

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler