Redmi Note 9 Geliyor! | Yine mi Mediatek? | ÖZEL HABER

Xiaomi’nin alt markası olarak yoluna devam eden Redmi piyasayı cihaza boğmaya devam ediyor. Daha önce Redmi Note 9 Pro , 9S ve 9 Pro Max modellerini piyasaya süren firma yakın zamanda Note 9 modelini tanıtacak.

Ekibimizin ulaştığı bilgilere göre Redmi Note 9 modelinde Mediatek işlemci kullanılacak. Ulaştığımız bilgilere göre Redmi Note 9 modelinde Mediatek Helio G85 işlemcisi kullanıcılacak. İşlemcinin detaylarını araştırmak istediğimizde ise herhangi bir bilgi ile karşılaşmadık çünkü henüz mediatek tarafından bir duyurusu yapılmamış. 6i modelinde Helio G80 kullanan Realme’ye Redmi böylece bir gol atmış olacak. İşlemcinin detaylarını muhtemelen lansman ile birlikte öğreneceğiz.

Redmi Note 9 modelinde dikkat çeken bir diğer değişiklik ise parmak izi okuyucusu kısmında olacak. Bu kısmı okurken “oh bu sefer ekran altına aldılar heralde” diyerek sevindiyseniz biraz erken sevinmiş olabilirsiniz çünkü Redmi Note 9 modelinde ailenin diğer üyelerinin aksine parmak izi okuyucusu cihazın yan tarafına değil arka kısıma yerleştirilmiş. Bu hamle için bulabildiğimiz tek mantıklı sebep cihazlar arasına bazı farklılıklar koyarak birbirlerinin baltalamalarını engellemek diyebiliriz.

Redmi Note 9 6.53 inç boyutunda IPS bir ekrana sahip olacak ve ekranın sol üst kısmında 13MP çözünürlüğünde ön kamera bulunacak. Note 9 modelinde ailenin Max olmayan modellerinde gördüğümüz 48MP dörtlü kamera dizilimi yer alacak. Note 9 5020mAh bir batarya ve 18W hızlı şarj desteği ile gelecek.

 

Elimize ulaşan detaylar bu şekildeydi. Cihazın ne zaman tanıtılacağı hangi pazarlarda piyasaya çıkacağı ve fiyatı henüz netlik kazanmamış durumda.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler