Redmi Note 13 Serisi: Yeni Modeller ve Özellikler Hakkında Tüm Detaylar

Lu Weibing, son zamanlarda Note serisinin birden fazla sızıntısını gerçekleştirdi. Bu nedenle kullanıcılar, Redmi Note 13 serisinin yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğini ima ettiğine inanıyorlar. Bir sorgulama, 17 Ağustos’ta Tenna’nın iki yeni Xiaomi telefonuna ağ erişim izni ve radyo onayı verdiğini ortaya koydu. Ancak, hala 3C sertifikası bekleniyor. İlgili modeller 23090RA98C ve 2312DRA50C olarak belirlendi.

Ayrıca, GSMA IMEI veritabanı, model 23090RA98C’nin Redmi serisinin bir parçası olduğunu gösteriyor. Bu, küresel, Hint ve Çin versiyonlarını içeriyor. Modelin başlangıç haneleri “2309” olduğundan, bu yeni cihazın “Eylül 2023” tarihinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Resmi bir duyuru yakın gelecekte bekleniyor.

@Kacper Skrzypek tarafından paylaşılan bilgilere göre, Redmi Note 13 serisi, MediaTek Dimensity 9200+ işlemciye sahip olabilir. Özellikle, arka tarafta 200MP+8MP+2MP lenslerden oluşan üçlü kamera kurulumu kullanılacağına dair beklentiler bulunuyor.

Özellikle, ana kamera, etkileyici 200 Megapiksel donanımına sahip bir Samsung HP3 sensörüne sahip olacak. Bunu, 8 megapiksel Sony IMX355 ultra geniş açı lens ve 2 megapiksel OmniVision OV2B10 sensör takip edecek. Ancak, sonuncusunun makro lens mi yoksa derinlik sensörü mü olduğu belirsizliğini koruyor. Ön kamera olarak ise 16MP OmniVision OV16A1Q kamerası bekleniyor.

Redmi Note 13 Pro+’ın tasarımına bir bakış, son derece dar, esnek ve düz bir ekranı gösteriyor. Bu ekran, kare lensli bir Deco ve bir bölme tasarımı ile tamamlanmış durumda. Özellikle, bu yeni telefonun genel tasarımı, paylaşılan görsellerde tasvir edildiği gibi Xiaomi 13 telefonunun tasarımına yakından benziyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler