Redmi Note 12T Pro Resmi Olarak Piyasaya Sürüldü: MediaTek Dimensity 8200-Ultra, 144Hz LCD Ekran ile Donatıldı

Redmi markası, Redmi Note 12T Pro‘yu resmi olarak bugün piyasaya sürdüğünü bildirdi. Bu cihaz, MediaTek Dimensity 8200-Ultra mobil platformu tarafından güçlendiriliyor. Ek olarak, önceki modeliyle aynı üst düzey LCD ekranına sahip. Yarından itibaren saat 10’da ön satışa sunulacak.

Redmi Note 12T Pro daha önce sızdırılmıştı. Kayıt bilgileri, cihazın farklı ağlarda 5G dolaşımını, 67W hızlı şarjı ve 12GB belleği desteklediğini tahmin ediyorduk. Ancak daha spesifik ayrıntılar resmi duyuruyla açıklanacak.

Ayrıca, son Geekbench verilerine göre, Redmi Note 12T Pro’nun tek çekirdekli skoru 1224, çoklu çekirdekli skoru ise 3921 oldu. Bu skorlar, Xiaomi Civi 3’te bulunan MediaTek Dimensity 8200-Ultra yonga setiyle uyumlu. Xiaomi, Dimensity 8200-Ultra yonga setinin Xiaomi ve MediaTek tarafından ortaklaşa tanımlandığını ve Xiaomi’nin görüntüleme motorunu ilk kez tanıttığını belirtti, bu da geliştirilmiş fotoğraf çekme hızı ve kalitesine yol açtı. Ayrıca, portre bulanıklığı, ultra net portreler ve çok çerçeveli gürültü azaltma dahil olmak üzere çeşitli gelişmiş algoritmaları da içeriyor.

Peki neden Redmi LCD telefonlara bağlı kalmaya devam ediyor? Lu Weibing, bunun kullanıcı talebi nedeniyle olduğunu açıkladı. “Redmi, sürekli gelişmeyi ve kullanıcıların beklentilerini karşılamak için konvansiyonları yıkmayı amaçlayan ürünler sunmayı hedeflemiştir. Kullanıcılarımızın arzularını ve beklentilerini derinden anlıyoruz. Onların istediği sadece bir LCD telefon değil, üst düzey performans ve çok yönlü bir deneyime sahip bir amiral gemisi seviyesinde bir LCD telefondur.”

Redmi Note 12T Pro özelliklerindeki yükseltme Lu Weibing ayrıca, Redmi Note 12T Pro’nun Note 11T serisine göre iki büyük yükseltme ve bir sürpriz getirdiğini açıkladı. İlk büyük yükseltme, en üst kalitedeki LCD ekranın maksimum iyileştirmesidir. 144Hz 7-vitesli değişken hız ve yüksek yenileme hızını destekler. Ayrıca gerçeğe yakın bir LCD ekranın nadir bir özelliğini başarıyla elde ederek, tüm senaryolarda göz korumasını yükseltir. İkinci büyük yükseltme ise daha da gelişmiş bir amiral gemisi yonga setidir. Yeni MediaTek Dimensity 8200-Ultra amiral gemisi yonga setini içerir, sadece en son TSMC 4nm işlemine ve amiral gemisi sınıfı 3.1GHz frekansa sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda 900.000’i aşan bir benchmark skoru elde eder. Ayrıca, Redmi ve MediaTek, Xiaomi’nin kendi geliştirdiği dinamik performans zamanlaması teknolojisini kullanarak derinlemesine ayarlamalarda işbirliği yapmıştır, bu da çipin alt katmanlarına iner ve talepkar oyun senaryolarında performans çıktısını önemli ölçüde artırır.

Bir sürpriz ise özel olarak 12GB+512GB büyük bellek ve depolamanın sunulmasıdır. Bu, aynı sınıftaki LCD telefonlar için oldukça nadir bir büyük depolama kombinasyonudur.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler