Redmi K30 Hakkında Yeni Bilgiler Geldi!

Xiaomi’nin alt markası olarak yoluna dolu dizgin devam eden Redmi geçtiğimiz aylarda K20 serisini piyasaya sürmüş sonrasında bu serideki cihazları Xiaomi tarafında Mi 9T ve T Pro olarak görmüştük. Şimdi ise firma K30 hazırlığında ve bazı önemli detaylar var.

Çin’de düzenlenen bir toplantıda paylaşılan verilere baktığımızda ilk olarak K30 serisinin çift 5G desteğine sahip olacağı açıklandı. Bağımsız ve Bağımsız olmayan çift moda sahip Redmi K30 serisi bu noktada daha işlevsel olacak. Aynı zamanda K30 serisinin firmanın ilk 5G destekli telefonu olacağı belirtildi. Bu sayede Mi 9T Pro 5G K20 Pro 5G gibi cihazların geleceği ile ilgili söylentiler boşa çıkmış oldu.

Cihaz hakkında paylaşılan diğer bir önemli detay ise ekran kısmında oldu. 2019 yılında büyük atılım yapılan konulardan bir tanesi olan tasarım noktasında en cesur firmalardan bir tanesi olan Xiaomi bu noktada macera aramayacak ve K30 serisinde Samsung Galaxy S10 Plus benzeri delikli bir ön kamera tasarımını kullanacak. Böylece pop-up kamera sisteminin ömrü 1 yıl olarak kalmış oldu.

Sizler bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler