Redmi 5’in Ayak Sesleri Gelmeye Başladı! Snapdragon 450 Özellikleri Tanıtıldı

Günümüzde giriş segmentinde yer alan cihazlar gittikçe hızlanıyor ve üst seviye cihazlara adım adım yaklaşıyorlar. Snapdragon 430 ve 435 kendi segmentlerinde oldukça ses getirdiler ve Redmi 4x veya Nokia 5 gibi bütçe dostu telefonlarla da üst düzey performans yakalanabileceğini kanıtladılar. Oldukça hızlı bir performans ve iyi sayılabilecek grafikler sunan bu bütçe dostu telefonları Qualcomm firması daha da geliştirmeye kararlı gibi görünüyor. Bu doğrultuda 14nm işlemci mimarisiyle üretilen 1.8GHz Octa-Core’luk ucuz, küçük canavar Snağdragon 450 tanıtıldı.

 

Her şeyden önce 14nm mimarisiyle üretilen bir çip pek çok bütçe dostu kullanıcı için hayal bile edilemeyecek kadar kulağa güzel geliyor. SD 450 işlemcisi kendinden önceki SD 430 ve 435’e göre sadece daha küçük değil aynı zamanda tüm değerleri %25 oranında daha iyi.

Snapdragon 450 Oyun Performansı

Adreno 506 GPU sadeceSD 450’de değil orta-üst segment olarak nitelendirilebilecek Snapdragon 625’te de kullanılıyor. Yani bu düşük fiyatlı giriş seviyesi cihazlarda sadece HD değil FHD görüntü de alınabilecek. Daha düşük sıcaklıklar, daha fazla FPS ve daha az enerji sarfiyatı da gözden kaçırılmaması gereken diğer artılar.

Snapdragon 450 bu özelliklere ek olarak çift kameralı cihazlar için daha iyi ISP desteği, daha iyi görüntü işleme kalitesi sunuyor. USB 3.0 desteği ise bir başka yeni artı. Yani dosyalarımızı çok daha hızlı bir şekilde telefona kopyalayabileceğiz. USB 3.0 desteğinin bir başka artısı ise Qualcomm’a ait Quick Charge 3.0 desteği de sunabilecek. Yani telefonumuzun bataryasını sadece 1 saatte doldurabileceğiz. Gerçekten bu özellikler giriş seviyesi, bütçe dostu bir telefondan beklemeyecek kadar göz kamaştırıcı.

 

 

Snapdragon 450’den güç alan Xiaomi Redmi 5 Yakın zamanda Geliyor Mu?

Xiaomi Redmi serilerinin her zaman için Qualcomm’un giriş segentindeki en son sürümükullandığını göz önüne alırsak Xiaomi Redmi 5’in Snapdragon 450 ile beraber geleceğini söyleyebiliriz. Kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre ise Xiaomi aynen Redmi 4X gibi bütçe dostu ve performanslı bir cihaz üretmek için son derece sıkı çalışıyorlar.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler