Redmi 1OX Geliyor | Mediatek İşlemci ile Fark Yaratır mı?

Xiaomi’nin alt markası olarak yoluna dolu dizgin devam eden Redmi’den yeni bir telefon daha geliyor.

Yakın zamanda tanıtılmasını beklediğimiz Redmi 10X ile ilgili birçok farklı sızıntı oraya çıktı. Bu sızıntıların başını ise cihazın sahip olacağı işlemci çekiyor. Mediatek imzası taşıyan yeni nesil Dimensity 800 işlemcisinden gücünü alacak olan Redmi 10X şimdiden ortaya çıkan test sonuçlarıyla Snapdragon 765 işlemcili cihazları geride bırakmayı başardı.

 

Snapdragon 765 işlemcisi AnTuTU testinde maksimum 325.000 puan alabilirken Dimensity 800 işlemcili Redmi 10X 406.000 puan alarak bu alanda ciddi bir fark oluşturmuş. Her şey işlemci mi grafik de önemli sonuçta oyun oynuyoruz diye düşünenler varsa yukarıda bulunan görselde görülebileceği gibi Mediatek grafik tarafında da Snapdragon platformunun bileğini  bükmeyi başarmış.

Redmi 10X modelinin diğer detaylarına baktığımızda tasarım kısmı dikkatimizi çekiyor. Cihaz tasarım anlamında güncel Redmi Note ailesi ile aynı çizgileri taşıyor ve bir teknoloji marketinde cihazları inceleyecek müşterilerin aklını daha da bulandırmaya geliyor. Redmi 10X 6.57″ boyutunda FULLHD OLED bir ekrana sahip olacak. Bu anlamda güncel Redmi Note modellerinden keskin çizgilerle ayrılan cihaz ekranı ile takdir toplayacaktır.

 

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler