Razer Phone 2 Tanıtıldı! Işıklı Mışıklı Oyuncu Telefonu

Razer geçtiğimiz yıl Razer Phone modelini piyasaya sürerek hem ilk oyuncu telefonunu tanıtmış hem de bir çok firmanın oyuncu odaklı telefonlar tanıtmasına ön ayak olmuştu. Razer’i Xiaomi ZTE Honor Asus gibi firmalar takip etmişti ki şuana kadar piyasaya çıkan en iyi oyun odaklı cihazın Asus ROG Phone olduğunu da not düşelim. Razer bugün gerçekleştirdiği lansman İle Razer Phone 2 Modelini tanıttı. Gelin hep beraber bu cihazın özelliklerine yakından bakalım.

 

Tasarım kısmına baktığımızda geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan ilk modelden çok farklı görünmediğini söyleyebiliriz. Alt ve üst çerçeveler yine kalın tutulmuş ancak bu kalınlığın bir sebebi var. Cihaz güçlü stereo hoparlörlere sahip. Cihazın arka tarafında ise Metal yerine Cam kullanılmış yani günümüz trendine uyulmuş diyebiliriz. Ayrıca bu sayede bu cihaz Kablosuz Şarj desteğine de kavuşmuş. Razer RGB Aydınlatmalı bir kablosuz şarj standını da ayrıca satışa sunacak.

Cihazın Arka kısmına baktığımızda ise 12+12MP çözünürlüklerinde Çift kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Ana Kamera OIS desteğine sahip ve f/1.8 diyaframa sahipken ikinci kamera ise f/2.6 diyaframa sahip ayrıca 2X zoom ve derinlik algılama özelliği de mevuct böylece bu cihaz ile portre fotoğraflar çekmek mümkün. Ve arka kısımda RGB aydınlatmaya sahip bildirim ışığı görevi de görecek olan bir Razer Logosu mevcut. Cihaz IP67 sertifikasına da sahip böylece bu cihaz 30 dakika boyunca 1 metre suyun altında kullanılabilir. (Yakında Havuz altında Pubg Challenge adında videolar görürsek şaşırmayalım. Durun bir dakika gayet iyi fikir bu.  Razer dilenci değilim video için bir Razer Phone 2 rica edebilir miyim?)

Cihazın Ekranına baktığımızda 5.7 inç boyutunda 120Hz Igzo LCD panel görmekteyiz. Ekran kısmı yine çok iddialı olmuş. Razer bu ekranın geçen modele göre %50 daha parlak olduğunu belirtirken Gorilla Glass 5 ile ekranın çizilme ve korumalara karşı korunduğunu da belirtelim.

Performans kısmında ise bir Oyuncu Telefonundan ne bekliyorsak onu görmekteyiz. Özel bir buhar odası ile soğutulan Snapdragon 845 işlemcisini görmekteyiz. Razer Qualcomm Snapdragon 845li Razer Phone 2 modelinin geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Razer Phone modeline göre %30 daha güçlü olduğunu belirtmiş. Buhar odası sistemiyle soğutulan Snapdragon 845 diğer rakiplerinde bulunandan ne kadar uzun süre en yüksek performansta kalabiliyor bunu belirtmemişler. Bilindiği gibi Snapdragon 845 işlemcisini kullanıp özel sıvı soğutma sistemine sahip bir çok telefon mevcut. 8GB RAM ile gelen cihazın depolama kapasitesi ise 64GB tutulmasına karşın 1000GB a kadar SD Kart desteği unutulmamış.

4000 mAh kapasiteli pile sahip olan cihaz Quick Charge 4+ teknolojisi ile bu pilini çok hızlı bir şekilde yeniden doldurabiliyor. Cihaz Bugün satışa çıktı ve fiyatı ise 799 Dolar olarak belirlenmiş. Sizler Razer Phone hakkında ne düşünüyorsunuz?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler