Qualcomm’dan kameralara işlemci dopingi!

Mobil işlemci üreticisi Qualcomm, mobil cihazların çok daha iyi bir kamera kalitesi sunabilmesi için alan derinliği algılama teknolojisini işlemciye dahil edeceğini açıkladı!

Akıllı telefonlar ile bokeh efekti gibi alan derinliği bilgisine ihtiyaç duyulan fotoğrafların ve videoların kolayca çekilebilmesi için günümüzde üreticilerin karşısında kamera tarafında iki farklı seçenek bulunuyor.

Bunlardan birisi Lenovo PHAB 2’de olduğu gibi derinlik tespiti için lazer kullanmak, diğeri ise son dönemde oldukça popülerleşen ve amiral gemileri için neredeyse standart hale gelen çift kamera sensörü kullanımı.

Snapdragon 835 ile bu yıl birçok amiral gemisi akıllı telefona güç veren mobil işlemci üreticisi Qualcomm ise, yeni nesil işlemcileri ile üreticilerin bunların hiç biriyle uğraşmasına gerek kalmayacağını iddia ediyor.

Qualcomm, derinlik algılama Teknolojisi üzerinde çalışıyor!

Snapdragon 800 serisinin başlangıcından bu yana yonga setlerinde Spectra görüntü sinyal işlemcisine yer veren Qualcomm, bunu bir adım daha ileri taşıyarak işlemcilerine derinlik algılama teknolojisini entegre ediyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler