Qualcomm Snapdragon 845 Mobil Platform Resmi olarak Açıklandı

Devam eden Snapdragon Tech Zirvesi sırasında Qualcomm , 2018 yılında en önemli telefonların çoğunun kullanması beklenen güçlü Qualcomm Snapdragon 845 Mobile Platformunu resmen açıkladı. Snapdragon 835’in üst versiyonu olarak gelen Snapdragon 845, daha iyi bir performans, gelişmiş görüntü ve video işleme ile birlikte daha yüksek bir verimlilik sunuyor. Snapdragon 845’in diğer bazı özellikleri AI, VR ve AR için destek içeriyor olması dikkat çekiyor.

Samsung Electronics Başkanı ve Foundry Business Genel Müdürü olan ES Jung, firmasının Snapdragon 845 yonga setini üreteceğini doğruladı. Snapdragon 835 SoC, 10nm üretim süreciyle üretildi. Yeni duyurulan Snapdragon 845, şirketin ikinci nesil 10nm yonga setidir. Desteklenen ağlarda gigabit bağlantı üretebilecek olan Snapdragon X20 LTE modemini onayladı.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, Tech Zirvesinde bir sonraki premium akıllı telefonun Snapdragon 845 SoC tarafından güçlendirileceğini doğruladı . Xiaomi’nin 2018 amiral gemisinin yanı sıra SD 845’in Samsung, Sony, HTC ve LG’den amiral gemisi telefonlara güç vermesi bekleniyor. Daha önceki raporlara göre, Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 +, piyasaya ilk Snapdragon 845 akıllı telefonlar olacaktı. Yeni SoC’nin Windows 10 bilgisayarları gibi Android dışında ki cihazlara güç vermesi bekleniyor.

ABD merkezli yonga üreticisi, Snapdragon 845 Mobil Platformun tam yapılandırmasını açıklamadı. Ancak6 Aralık’ta daha fazla ayrıntı vermeyi taahhüt etti.

Snapdragon Tech Zirvesi’nin ilk gününde, şirket ayrıca Snapdragon 835’i destekleyen 2’si 1 arada ve ASUS ve HP gibi ortak şirketler vasıtasıyla piyasaya sürülecek form faktörünü açıkladı. Snapdragon 845 Mobil Platform hakkında daha fazla bilgi, Tech Zirvesi etkinliğinin Cuma günü sona ereceği için bu hafta başlaması bekleniyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler