Qualcomm Snapdragon 845 İşlemcisini Aralık ayında duyuracak

Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi – Snapdragon 845’i beklenenden daha erken duyurması bekleniyor. Yeni raporlara göre, şirket Snapdragon 845 yongasetini en geç bu yılın sonun yeni yılın başı gibi tanıtması bekleniyor.

Şirket 4 – 8 Aralık tarihleri ​​arasında gerçekleştireceği Snapdragon Teknoloji Zirvesi adlı bir etkinlikte yeni nesil işlemcinin de duyurması bekleniyor. Bu etkinliğe ait bir posterin görüntüsü de sızdırdı.

Kesin duyuruluş tarihi belli değilken, raporlar yeni işlemcinin lasnmanın ilk gününde ilan edilebileceğini öne sürdü. Bununla birlikte, şirket bu yonga seti için 2018’in sonuna veya 2019’un başlarına kadar seri üretime başlamayabilir.

Snapdragon 845, 10nm Low Power Early (LPE) FinFET prosesi ile üretilecek. Söylentilere göre, dört ARM Cortex-A75 çekirdeği ve dört ARM Cortex-A53 çekirdeği var.  Grafik performansı için Adreno 630 GPU ile güçlendirilecek.

Adreno 630’un Adreno 540’a kıyasla önemli ölçüde geliştirilmiş grafik performansı sunması bekleniyor. Ayrıca AR, VR ve XR için optimize edilmesi bekleniyor. İşlemcinin ayrıca güncellenmiş Kryo çekirdeği ile geleceği düşünülüyor.

Bu arada, Qualcomm’un 2019’da amiral gemisi akıllı telefonlara güç verecek olan Snapdragon 855 işlemcisi üzerinde çalışmaya başladığını gösteren raporlar var. SD 855’in 7nm’lik bir yonga seti olduğu söyleniyor ve Tayvan merkezli TSMC tarafından üretilecek. 2018 yılının sonlarında ilan edilmesi bekleniyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler