Qualcomm S636 Orta Seviyeye Yeni Özellikler Kazandıracak

Qualcomm S636 Çipseti ile orta seviyeye cihazlarda daha iyi bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Günümüzde telefonların ekran boyutlarının büyümesine bağlı olarak ekran çözünürlüğü de artıyor. Bu telefonlar genellikle FHD+ çözünürlüğünde (2,160 x 1,080) ekrana sahipler.

Bu tarz telefonlar bildiğiniz üzere üst seviyedeki grupta yer alıyor. Fiyatlar da zaten çok yüksek. Bu yüzden çoğu kullanıcı bu tarz telefonlara ulaşamıyor.

Qualcomm bu sorunu ortadan kaldırmak için S636 çip setini hazırladığını söylüyor. Bu çip set ile FHD+ (18:9) çözünürlüğe sahip  ekranları orta seviyede görme şansı yakalayacağız.

Peki bunun dışında S636 orta segmentte neler  vaat ediyor?

Daha Kamera Deneyimi (Qualcomm Spectra ISP )

14-bit Qualcomm Spectra 160 ISP modülü ile 24 mp çözünürlük desteği sunuluyor. Bu teknoloji deklanşöre bastığınızda gecikme olmadan çekim yapmamızı sağlıyor. Ayrıca  hassas yakınlaştırma, hızlı odaklama(autofocus) ve gerçeğe yakın renkleri resim kalitesinden ödün vermeden elde edebileceğiz.

Daha Hızlı İşlemci  (Kryo CPU)

Kryo 260 işlemcisine sahip yonga Snapdragon 630 ‘den %40 daha hızlı olmayı vaat ediyor. İyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için optimize edilmiş. 8 adet çekirdeğe sahip işlemcinin 4 çekirdeği performans odaklı iken 4 çekirdek de verimliliği sağlıyor.

Geliştirilmiş Grafik ve 3D Oyun Deneyimi

Adreno 509 grafik işlemcisi (GPU ) ile 3D oyunlarda ve grafik düzenlemelerinde son kullanıcıya başarılı bir deneyim sunacağını iddia ediyor.

X12 LTE modem

X12 LTE modeme sahip yonga 600Mbps indirme hızı sunuyor. Tabi bunu operatörlerin desteklemesi gerekiyor.

Başarılı Pil Ömrü

Optimize edilmiş işlemci çekirdekleri sayesinde başarılı bir pil ömrü sunuluyor. Ayrıca Quick Charge 4 özelliği de mevcut. Bu özellik %20 daha hızlı şarj sunarken pilin %50’si 15 dakikada şarj edilebiliyor.

Qualcomm Snapdragon 636  yongasının tüm teknik özelliklerini görmek için buraya tıklayınız. (İngilizce bağlantı içerir)

Qualcomm Snapdragon 636 yongasınn Kasım ayında üreticilere gönderileceği ifade ediliyor.

Peki bu gelişme sizin için ne ifade ediyor? Bütçe dostu ve büyük ekranlı cihazları almayı düşünür müsünüz?

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler