QCY T1C Kulaklık Detaylı İncelemesi – Yılın F/P ürünü karşınızda

QCY T1C yılın en iyi fiyat perfomans ürünlerinden bir tanesi ve bu ürün şuan bizlerin elinde gelin birlikte bu kulaklığa yakından bakalım.

QCY markası üretmiş olduğu kulaklıkm modellerinde çok şık bir tasarım kullanıyor. T1C modelimiz, şık şarj edilebilir bir kutunun içine yerleştirilmiş bir çift kulaklıktan oluşuyor. Bu kutumuz kendi dahili depolaması, 380mAh, 3.7V değerlere sahip ve her bir kulaklığın 43mAh bir bataryası var. Kulaklık kutusu görevi yapan bu şarj istasyonu yaklaşık 2 saat gibi bir sürede şarj olurken 1 saat 30 dk civarında ise içine taktığımız kulaklıkları şarj edebiliyor.

Kullanım Süresi

Kulaklığı tam olarak şarj ettiğimizde orta ses seviyelerinde (yaklaşık %80) kesintisiz olarak 5 saat müzik deneyimi sunabiliyor. Taşınabilir şarj cihazı ise 3 ile 4 kez arası kulaklığımızı tekrar şarj edebiliyor bu da bize 20 saate yakın kullanım süresi sunuyor diyebiliriz.

En Önemli Özellik

Bluetooth 5.0 teknolojisi: iletim hızı bluetooth 4.2 teknolojisine göre iki kat daha fazla ve güç tüketimi yarı yarıya daha az. Daha iyi anti-parazit performansı ve daha kararlı bağlantı desteği. En iyi kayıpsız ses aktarımı ile video, oyun ve aramalarda gerçek zamanlı ses aktarımı

Gelişen teknoloji ile artık eski sürüm versiyonlar bulunan Bluetooth kulaklıkları almak, bu fiyata bu özellikleri sunan ürünler varken kesinlikle büyük kayıp olacaktır diye düşünüyorum. Bu yüzden yeni bir kablosuz alırken kesinlikle buna dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Tabi ki unutmayın bluetooth 5.0 teknolojisini verimli bir şekilde kullanmak için telefonunuzun yada kullanacağınız müzik aletinin 5.0 teknolojisine sahip olması gerekmektedir.

QCY T1C, CVC 6.0 gürültü azaltma teknolojisine sahip, bunun ne olduğunu bir alttaki satırda sizlere açıkladım. Bu özellik Qualcomm tarafından geliştirilen (yanlış biliyorsam düzeltebilirsiniz.) ve desteklenen bir teknoloji, aynı zamanda kulaklığın hassas ve yumuşak olan petleri kulağımıza en iyi şekilde oturarak dış seslerden uzak pürüssüz bir ses deneyimini bizlere kesinlikle sunuyor diyebilirim.

CVc nedir

cVc, en iyi ses kalitesini sağlamak için sesli çağrıların iletim ve alma yolu üzerinde çalışan bir algoritma paketidir.

 

Kulaklığın çekim gücü 10m olarak belirtilmiş teknik özelliklerde, bu bir çok kulaklıkta bu şekilde yazsa bile kesinlikle bu değere ulaşamaz fakat QCY T1C, Bluetooth 5.0 teknolojisi ile bu değerleri hatta fazlasını size kesinlikle sunacaktır.

Kullanım Sportifliği

Kulaklık boyutların çok ideal olarak tasarlanmış ve kulağınızdan herhangi bir şekilde düşme yada sarkma yapmıyor tam olarak kulak yapısına göre dizan edilmiş tasarım kusursuz bir deneyim sunuyor diyebilirim.

Kulaklıklar isterseniz streo olarak isterseniz mono olarak kullanabiliyorsunuz. Yani kısacası tek kulaklık ile bu ürünü kullanmanız mümkün.

Her iki kulaklık üzerine yerleştirilmiş birer adet tuş bulunuyor. Bu tuşların fonksiyonları ise;

 • Sağ tarafa tek dokunuş DURDUR
 • Sol tarafa tek dokunuş DURDUR
 • Sağ tarafa 2 kez dokunuş bir sonraki parçaya geç
 • Sol tarafa 2 kez dokunuş bir önceki parçaya geç
 • Her iki tarafa basılı tutarsanız sizi sesli asistana yönlendiriyor.

Bu özellik normal sıradan kulaklıklarda tek bir tuş üzerinden 3-4 kez basma ile işlemler yapılır. Bu kulaklıkta ise bu işlev daha kullanışlı ve basit hale getirilmiş diyebilirim.

Bu kulaklık şuan ülkemizde 179 TL fiyat etiketi ile satılmaktadır. QCY ürünlerini, 2 Yıl KVK Garantisi ile satın almak isterseniz aşağıda bulunan satın alma linkini ziyaret edebilirsiniz.

QCY T1C Bluetooth Kulaklık

 

Önceki Yazı

Pocophone F1 İnceleme ve Deneyim Videosu Yayında!

Sonraki Yazı

Xiaomi Redmi 3S, Redmi 3S Prime ve Redmi 4 Miui 10 Güncellemesi Aldı!

7 comments

 1. Sezgin dedi ki:

  Xaomi F1 için imeil atmamlazim yardımcı olurmusunuz

 2. selcuk.ygt dedi ki:

  T1c modeli ile q29 arasında kaldım sizce hangisi daha iyi

 3. HiddeNKinG dedi ki:

  [QUOTE=”mstfksap, post: 451217, member: 6510″]Telefonum xiaomi redmi 6 ve Bluetooth 4.2 var uyumluluk sorunu olur mu?[/QUOTE]Olmaz

  MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 4. mstfksap dedi ki:

  [QUOTE=”HiddeNKinG, post: 451219, member: 1″]Olmaz

  MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]Ben pazartesi almayı düşünüyorum.
  Ses kayması oluyor mu?
  Malzeme kalitesi nasıl?
  Bir de qcy q29 var bu model ile ne farkları var biliyor musunuz hangisini tavsiye edersiniz?
  Cevaplarsanız sevinirim.

  Redmi 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 5. mstfksap dedi ki:

  [QUOTE=”HiddeNKinG, post: 451229, member: 1″]q29 bence çok daha iyi bir kulaklık kalitesi kesinlikle çok iyi.[/QUOTE]Miui markette de var hatta qcy q29 pro olarak ben ikisi arasında kalmıştım. Hala da kararsızım

  Redmi 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 6. Hakan dedi ki:

  Ben de aldım ama bir ay sonra ses kısık çıkmaya başladı. Ortamda biraz gürültü varsa duyulmuyor.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.